Cichociemni

Film jest dokumentalną opowieścią o cichociemnych, czyli świetnie wyszkolonych w dywersji żołnierzach, których startujące w Wielkiej Brytanii samoloty zrzucały na spadochronach nad rozmaitymi państwami Europy okupowanymi przez Niemców. Autorzy filmu opowiadają o cichociemnych w zwięzłej, ale obfitującej w fakty formie, materiały wspomnieniowe przeplatają archiwaliami wszystko uzupełniają fragmentami fabularyzowanymi. Po projekcji uczniowie spotkali się z reżyserem filmu, Dariuszem Walusiakiem, który opowiedział o kulisach powstania filmu oraz zachęcił młodych ludzi do odkrywania miej znanych elementów historii. Znalazło się również miejsce na dyskusję dotyczącą roli żołnierzy cichociemnych w czasie II wojny światowej i w okresie powojennym oraz na temat patriotyzmu i wychowania ku wartościom. Była to wspaniała lekcja historii oraz inspirujące spotkanie z wyjątkowym człowiekiem.