Akademia z okazji Święta Niepodległości oraz Uroczysta Ceremonia przekazania naszej szkole Sztandaru Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach

Niepodległość, suwerenność i wolność Ojczyzny to wartości nadrzędne. 10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniającą 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz ceremonia przekazania Sztandaru Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach.

Na uroczystości obecni byli  Sybiracy z Panem Leszkiem Różańskim Prezesem Zarządu Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach oraz Pan Starosta Jan Zalewski i Pan Wicestarosta Marek Bobel.

Jesteśmy zaszczyceni, że to właśnie nasze Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej sprawować będzie opiekę nad Sztandarem Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach.

Pan Leszek Różański w swoim wystąpieniu przypomniał o dramatycznych wydarzeniach związanych z wywózkami na Sybir. Podkreślił, że szeregi Sybiraków, którzy przeżyli Golgotę Wschodu stają się coraz mniejsze, w związku z tym nastąpił czas przekazania Sztandaru młodym pokoleniom. Akt przekazania Sztandaru podpisali pan Leszek Różański Prezes Zarządu Koła i Pani Bożena Krzyżanowska Dyrektor szkoły. Sztandar zostanie umieszczony na honorowym miejscu w auli, w specjalnie przygotowanej gablocie.

Akademię przygotowała klasa II C LO z wychowawczynią  panią Alicją Smoktunowicz, oraz wystąpił chór szkolny pod kierownictwem Łukasza Kraujutowicza.