accessible

Archiwum

2012/2013

Zakończenie roku szkolnego

W piątek, 28 czerwca o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Na spotkanie przybyli uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i przedstawiciele Rady Rodziców. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie pani dyrektor Krzyżanowska wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za szczególne osiągnięcia i listy pochwalne. W tym roku szkolnym świadectwa z biało-czerwonym paskiem otrzymało 21 osób z klas pierwszych, 7 z klas drugich LO, 2 z Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz 1 z Technikum. Następnie dyrektor podziękowała wszystkim za całoroczną pracę oraz życzyła udanych wakacji. Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do klas, gdzie wszyscy otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców. W tym samym dniu o godz.10.00 nasi tegoroczni absolwenci również otrzymali świadectwa maturalne. Na zdjęciu Tomasz Grzyb, uczeń klasy IIE LO, który ma najwyższą średnią ocen w szkole - 5,33 oraz uzyskał tytuł Laureata Olimpiady Geograficznej.

 

Turniej szachowy o puchar Dyrektora Szkoły

Zakończenie zajęć koła szachowego miało miejsce 18 czerwca b.r. Był to turniej klasyfikacyjny z udziałem 8 zawodników, uczniów klas pierwszych: Agnieszki Boguszewskiej, Tomasza Brzeźnickiego, Jakuba Czarkowskiego, Eryka Jarocia, Łukasza Lachowicza, Michała Olszewskiego, Mateusza Piotrowskiego i Marka Trochimiaka. Zwycięzców było dwóch: Łukasz Lachowicz i Tomasz Brzeźnicki. W dodatkowym pojedynku barażowym wygrał Łukasz i on zdobył Puchar Dyrektor szkoły. Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Boguszewska a czwarte (ostatnie z nagrodzonych) – Jakub Czarkowski. Puchar i nagrody książkowe wręczyła dyrektor Bożena Krzyżanowska a zawody zorganizował opiekun koła szachowego - Stanisław Sieklucki.

 

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej

11 czerwca br. uczniowie naszej szkoły udali się z pokazem swoich umiejętności na Warsztaty Terapii Zajęciowej. Przedstawiliśmy tam nasze talenty muzyczne, taneczne, wokalne, a także iluzjonistyczne. Było to podziękowanie za wizytę podopiecznych Warsztatów w naszej szkole w czasie rekolekcji. Po zakończonym występie miło spędziliśmy czas, wspólnie śpiewając. Na koniec mieliśmy szansę obejrzeć pomieszczenia, w których wykonują swoje piękne prace uczestnicy Warsztatów. Dziękujemy Siostrom prowadzącym Warsztaty za możliwość odwiedzenia tego niesamowitego miejsca.

 

Wiosenny Kiermasz Książki

Tegoroczny Wiosenny Kiermasz Książki odbył się w sobotę 11 maja 2013 r., tradycyjnie na placu przed budynkiem Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej. Stoiska z książkami wystawiły siemiatyckie biblioteki, stowarzyszenia oraz osoby prywatne. Tym razem sprzedającym i kupującym pogoda sprzyjała - było słonecznie i ciepło. Podczas kiermaszu można było kupić bardzo tanio ciekawe tytuły z literatury pięknej oraz książki o tematyce popularnonaukowej, poradniki i słowniki.

 

MATURY ROZPOCZĘTE

7 maja, dla 197 absolwentów LO w Siemiatyczach, rozpoczął się maturalny maraton! Na początek maturzyści tradycyjnie zmierzyli się z językiem polskim. Egzamin maturalny z polskiego rozpoczął się po godz. 9. i trwał 170 minut. Najpierw uczniowie zasiedli do lektury tekstu popularnonaukowego Tomasza Rożka "Świat w 44 zerach", o wszechświecie i odpowiedzieli na 14 dotyczących go pytań. Tematy matury z polskiego: "Przedwiośnie", "Gloria victis" i "Mazowsze". W części drugiej maturzyści musieli sięgnąć do wiedzy historycznoliterackiej i w oparciu o fragment "Przedwiośnia" ustalić "jaką rolę w życiu społeczeństwa" pisarz wyznaczył "autorytetowi", pisząc wypracowanie "nie krótsze niż dwie strony (250 słów)".Jeżeli chcieli pisać o czymś innym, mogli wybrać drugi temat pracy: "porównanie obrazów przeszłości i refleksje na temat pamięci" we fragmentach noweli Orzeszkowej i wierszu Baczyńskiego. W całym kraju do egzaminu maturalnego przystępuje 365 tysięcy uczniów.

 

Święto Narodowe Trzeciego Maja

30.04.2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowała klasa IID wraz z wychowawczynią p. Heleną Tymoszewicz. Uroczystość uświetnił chór szkolny prowadzony przez p.Lechosława Ryszczuka.

 

Zakończnie roku szkolnego klas maturalnych

Piątek, 26 kwietnia 2013r. był dniem pożegnania klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego w Siemiatyczach. Były podziękowania i nagrody dla najlepszych uczniów za ich osiągnięcia w nauce i sporcie. Dyrektor szkoły wręczyła listy pochwalne dla rodziców. W ich imieniu głos zabrał Jerzy Woźniak przewodniczący Rady Rodziców. Po części oficjalnej maturzyści podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i naukę do których dołączyli kwiaty. Następnie, uroczyście przekazano sztandar szkoły przedstawicielom klas drugich. Na koniec maturzyści otrzymali upominkowe długopisy. Uroczystość przygotowała klasa II C z wychowawcą mgr Stanisławem Siekluckim. Wystąpił chór szkolny pod kierunkiem mgr Lechosława Ryszczuka.

 

 

 

Dzień Ziemi

22 kwietnia 2013 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi, przygotowany przez uczniów klas pierwszych pod czujnym okiem prof. Krystyny Leszczak-Boczarow. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Elektroodpady – proste zasady”. Zaangażowane osoby przygotowały plakaty promujące tegoroczną akcję. Ponadto na długiej przerwie pojawiły się stoiska, na których między innymi, przeprowadzano anonimowe ankiety wśród uczniów naszej szkoły dotyczące naszego podejścia do ochrony środowiska, a przede wszystkim postępowania z elektroodpadami. W tym dniu można było dowiedzieć się o wielu interesujących zagadnieniach dotyczących chronionych roślin i zwierząt w Polsce, otrzymać „ekologiczną zakładkę do książki”, czy posłuchać śpiewu ptaków nadawanych przez radiowęzeł.

 

 

X Szachowe Mistrzostwa Zespołu Szkół w Siemiatyczach

Ósmego kwietnia 2013 roku miały miejsce 10 szachowe Mistrzostwa Zespołu Szkół w Siemiatyczach. Zawody zostały przeprowadzone we współpracy z Siemiatyckim Ośrodkiem Kultury i były otwarte dla uczniów innych szkół powiatu siemiatyckiego i miasta Siemiatycze. Udział wzięło 24 zawodników z Siemiatycz, Czartajewa, Perlejewa, Grodziska i Ostrożan. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął uczeń LO Siemiatycze Łukasz Lachowicz. Nagrodę ufundował i wręczył burmistrz Siemiatycz pan Piotr Siniakowicz. Drugie miejsce zdobyła Marta Kubeł z ZSR w Czartajewie i otrzymała nagrodę z rąk fundatora, starosty siemiatyckiego pana Mikołaja Mantura. Trzecie miejsce zajęła uczennica LO Siemiatycze Agnieszka Boguszewska a nagrodę wręczyła dyrektor Zespołu Szkół pani Bożena Krzyżanowska.

 

 

 

Dzień Otwarty

5 kwietnia 2013r. (piątek) - VIII Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Siemiatyczach. Spotkanie rozpoczął występ chóru szkolnego. Następnie przybyłych gości powitała dyrektor szkoły Bożena Krzyżanowska. Po zakończeniu części artystycznej młodzież gimnazjalna została zaproszona do zwiedzania szkoły. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące swoich przedmiotów. Przyszli pierwszoklasiści mieli okazję zapoznać się z: zasadami naboru, profilami klas, wymaganiami edukacyjnymi, osiągnięciami naszych uczniów, organizacją pracy szkoły, rodzajami zajęć pozalekcyjnych, możliwościami rozwijania własnych zainteresowań i pasji. Wszyscy odwiedzający otrzymali informatory o szkole.

 

 

 

KONKURS MŁODYCH POETÓW

„Świat marzeń” – to temat przewodni tegorocznej edycji Konkursu Młodych Poetów. Wzięło w niej udział ośmioro uczniów. Uroczyste podsumowanie konkursu, które prowadzili uczniowie klasy I B LO: Luiza Bergcholc i Szymon Opolski, miało miejsce 27 marca 2013 r. w czytelni szkolnej. Jury w składzie: prof. Monika Basista, prof. Ewa Magdalena Iwaniak i Karolina Kosińska - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, oceniło wiersze anonimowo – każdy tekst opatrzony był jedynie numerem. Jury przyznało trzy nagrody. Pierwszą otrzymał Majkel Parafiniuk z kl. II F za wiersz „Czymże są marzenia człowieka (…)”, drugą Piotr Czyrynda z kl. III G za wiersz „Czym jest marzenie?”, a trzecią Szymon Opolski z kl. I B za wiersz „O marzeniach!”. Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców, a wręczyła je, wraz z pamiątkowymi dyplomami, dyrektor szkoły pani Bożena Krzyżanowska.

 

Konkurs ortograficzny

We czwartek, 7 marca, w naszej szkole odbyła się tegoroczna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Do udziału zgłosiło się 21 uczniów, którzy tym razem usiłowali bezbłędnie napisać tekst następującej treści:

Czymże ja jestem? Jestem trzydziestoipółletnim Podlasiakiem z rzednącymi włosami, użądlonym przez pszczołę, uprawiającym plagiat wytwórcą płótna, w wolnych chwilach bawiącym się hebanową dwururką i tworzącym ciemnozielone esy-floresy. Nieraz myślę, że Tuwim miał rację, gdy pisał: „Od andrusów, dryndziarzy powinienem się uczyć, gwizdać, kląć, pohukiwać na psiakrew i psiamać!” Nie należę do mazgai. Jednak nie raz, ale wiele razy czuję się jak maminsynek, który nie potrafi huknąć, puknąć, ani nawet okiem mrugnąć. Zawsze unikam chryi. Złorzeczyć też nie umiem, tylko patrzę tym powłóczystym spojrzeniem na pejzaż przed oknem, gdzie w kniei rośnie wśród chwastów rzeżucha i powój powiązany powrósłem. Moim wujem jest eksżołnierz, ultraagent wywiadu. Tymczasem ja boję się nawet większego stuku-puku.

Ach, żeby tak jakiś prestidigitator czarodziejską różdżką odmienił moje arcyspokojne życie! Żebym tak chociaż talentem zbliżył się do Lutosławskiego! Pisałbym interludia i intermezza dla filharmonii oraz pieśni dla szansonistek, na przykład „Małą suitę”. Chciałbym też nagrać płytę długogrającą. Kupiliby ją nie tylko wszyscy białostoczanie, ale może nawet warszawiacy i Pomorzanie. Tymczasem mija mój przeszło roczny kurs muzyczny, a ja nie znam ani nuty, ani nawet batuty nie potrafię utrzymać.

Muszę chyba za prawdziwą pracę się wziąć, bo inaczej chyba sczeznę. Może zostanę ćwierćinteligentem z zarządu naszego szpitala, gdzie witalni, hoży doktorzy patrzą z politowaniem, jak chorzy pacjenci cierpią na moczówkę? A może zasłynę jako ślusarz, który skuwką i zasuwką zatrzaśnie każde drzwi i naprawi żeleźniaki? Chyba już raczej zostanę wędkarzem i na harpun złowię halibuta. Hi, hi, ale będzie heca!

Zwycięzcą tegorocznych zmagań z polską ortografią został Rafał Oleksiuk, uczeń klasy IID. 21 marca będzie on reprezentowała naszą szkołę w XIV Podlaskich Mistrzostwach w Ortografii w Białymstoku.

 

Targi edukacyjne

4 marca 2013 r. na holu pierwszego piętra po raz kolejny odbyły się „Targi edukacyjne”. Na targach obecni byli m.in. UMCS Lublin, Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Państwowa Szkoła Zawodowa w Białej Podlaskiej, WSAP w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku, Pedagogium w Warszawie oraz Społeczna Akademia Nauk w Warszawie. Podczas targów uczelnie wyższe zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Szkoły nie tylko przygotowały pokazy, prezentacje, katalogi i ulotki reklamowe ale również gadżety i konkursy. Informacje o studiach i możliwość rozmowy przedstawicieli uczelni z uczniami to interesujący pomysł na promocję szkół wyższych.

 

Podziękowanie

Dyrekcja Zespołu Szkół w Siemiatyczach oraz jej społeczność uczniowska składa wyrazy podziękowania firmie

Biuro Techniczno-Handlowe Amara Bolesław Staniszewski, Mecenasowi Wiedzy, która w ramach kampanii społecznej CZYTAM, WIĘC WIEM zorganizowanej przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną ufundowała szkole pakiet prenumerat dziennika / dzienników. Jesteśmy przekonani, że wszelkie działania, mające na celu promocję czytelnictwa, przyczyniać się będą do budowania otwartego na świat, oczytanego społeczeństwa.

 

 

Eliminacje powiatowe 55 turnieju szachowego

W niedzielę, 24 lutego 2013 r. w Perlejewie odbyły się eliminacje powiatowe 55 turnieju szachowego o Złotą Wieżę. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn, w tym LO Siemiatycze w składzie: Agnieszka Boguszewska, Łukasz Lachowicz, Tomasz Brzeźnicki, Marek Trochimiak i Stanisław Sieklucki jako opiekun zespołu. W ogólnej punktacji nasza drużyna zajęła drugie miejsce a w rywalizacji wewnątrzszkolnej pierwsze, wyprzedzając ZSR Ostrożany, LO Drohiczyn i ZS Czartajew.

Do kolejnej rywalizacji szachowej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu siemiatyckiego dojdzie 8 kwietnia br. podczas turnieju o Puchar Dyrektor Zespołu Szkół w Siemiatyczach.

 

 

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 21 lutego 2013r. po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie udział wzieli: Michalina Boguszewska, Patrycja Filipiuk, Diana Twarowska, Sylwia Doroszkiewicz, Paweł Tymiński, Martyna Kryńska i Joanna Morzy. Jury, w skład którego weszli między innymi nasi zagraniczni goście, przyznało następujące wyróżnienia: III miejsce - Paweł Tymiński z piosenką Evanescence - Bring me to life, II miejsce - Sylwia Doroszkiewicz za piosenkę Michael Bublé - "Feeling Good" oraz miejsce I - Patrycja Filipiuk za wspaniałe wykonanie piosenki Adele - Make you feel my love. Spotkanie zakończyło się krótkim występem Paulo Oliveira z Brazylii. Organizatorami festiwalu były mgr U. Koc i mgr J. Owczarska.

 

 

 

Projekt PEACE

Od 18 do 22 lutego w naszej szkole przebywała trójka studentów - wolontariuszy, którzy przyjechali jako przedstawiciele studenckiej organizacji AIESEC w ramach projektu ”PEACE Cross-Cultural Understanding”. Projekt PEACE organizowany jest przez AIESEC Komitet Lokalny Warszawa Szkoła Główna Handlowa. Stanowi on odpowiedź na potrzebę rozwoju w Polsce zrozumienia międzykulturowego, zwalczania stereotypów, nietolerancji i uprzedzeń. W tym roku, po raz drugi zakwalifikowaliśmy się do projektu. Przyjechali do nas: Elizaveta Chebotareva z Rosji, Paulo Henrique Oliveira z Brazylii oraz Rizkita Amalinda Hartono z Indonezji. Studenci mieszkają w domach naszych uczniów. Przez tydzień byli gośćmi na lekcjach języka angielskiego we wszystkich klasach, a po południu poznawali nasze miasto i region. Uczestniczyli mi.in. w kuligu i ognisku nad Bugiem oraz zwiedzali Grabarkę i Siemiatycze. Mamy nadzieję, że zabiorą ze sobą tylko miłe wspomnienia. W zakładce RADIOWĘZEŁ znajdują się ich wypowiedzi w języku angielskim.

 

 

 

WALENTYNKI

14 lutego, w Walentynki, na długiej przerwie klasa 2 F z wychowawczynią mgr Justyną Owczarską przygotowała pocztę walentynkową – serduszka, na których można było napisać życzenia lub przynieść własne kartki walentynkowe. Kartki zostały doręczone adresatom jeszcze tego samego dnia. Klasa 2 F.

 

Tłusty czwartek

W tłusty czwartek, 7 lutego 2013r. już po raz piąty zorganizowana została akcja sprzedaży pączków. Dnia poprzedniego pracownicy szkoły - nauczyciele, administracja oraz panie z kuchni - z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w procesie przygotowania, formowania oraz smażenia pączków. Następnego dnia wszyscy wielbiciele "pączkowego szaleństwa" mogli zakupić okrągłe smakołyki na holu w nowej części szkoły. W sprzedaż zaangażowała się klasa II E z wychowawcą prof. Krzysztofem Derehajło. Rozwieszone na terenie szkoły plakaty oraz muzyka rozbrzmiewająca na korytarzu skutecznie zachęcały do zakupu pączków. Momentem kulminacyjnym wydarzenia była licytacja ostatniego pączka, który po zaciętej walce trafił w ręce ucznia klasy III D.

 

 

Mistrzostwa klasowe chłopców w piłkę ręczną

W okresie od listopada 2012 do stycznia 2013 odbyły się mistrzostwa klasowe chłopców w piłkę ręczną. Udział wzięli chłopcy z klas: IB, ID, IE, IIA, IIB, IIC, IIE,IID. Wystąpiło około 100 zawodników. Zorganizowano 6 drużyn i rozegrano kilkanaście meczy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy II D. Organizatorem zawodów był pan Krzysztof Wieczorek. Nagrody w postaci owoców i słodyczy ufundowała Rada Rodziców.

1miejsce - II D

drużyna: Malinowski, Żebrowski, Mitkiewicz, Szyszko, Rożuk, Kalucki, Krysiński, Olendzki, Oleksiuk, Kurek, Niczyporuk.

najlepsi strzelcy – Szyszko 22 gole, Krysiński -10, Żebrowski -8

2 miejsce – I B

drużyna: Opolski, Bartosiak, Wiśniewski, Mazur, Arcimowicz, Burtak, Obniski, Niewiarowski, Lachowicz, Lewczuk,

najlepsi strzelcy – Bartosiak 18 goli, Mazur – 15, Arcimowicz – 7

3 miejsce – II CE

drużyna: Nowicki, Niemyński, Chiliński, Siemieniuk, Mrozowski, Jóźwiak, Trojanowski, Pleszuk, Stojaniuk, Tryniszewski

najlepsi strzelcy: Nowicki – 19 goli, Niemyński – 13

4 miejsce – IIAB

drużyna: Malinowski, Siemiaszko, Kurek, Zaręba, Żero, Kosiński, Wasilczuk, Kalicki, Kwiatkowski

najlepsi strzelcy: Siemaszko – 8 goli, Wasilczuk – 4

5 miejsce – I E

drużyna: Morzy, Kwiatkowski, Kałucki, Karpowicz, Drewulski, Niewiński, Osmólski, Dobrogowski, Zalewski, Kwiatkowski

Najlepsi strzelcy: Morzy – 9 goli, Kwiatkowski – 5

6 miejsce – I D

drużyna: Czarkowski, Kałucki, Gajko, Rakowiecki, Prokopiuk, Leoniuk, Sobieski, Jaroć, Kasperuk, Żoch

najlepsi strzelcy: Sobieski – 7 goli, Czarkowski – 3

NAJLEPSI BRAMKARZE: Olendzki /IID/, Burtak /IB/, Mrozowski /IICE/, Wasilczuk /IIAB/

Sędziowie: Rafał Oleksiuk, Tomasz Skowroński, Dawid Lewczuk , Krzysztof Wieczorek

 

 

 

XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

W czwartek 10 stycznia 2013 r. w naszej szkole odbył się etap podstawowy Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Test zawierał 50 pytań zamkniętych, z którymi zmierzyło się 27 uczniów z klas I, II i III Liceum Ogólnokształcącego. Do eliminacji stopnia wojewódzkiego przechodzą wyłącznie uczniowie, którzy uzyskali wynik minimum 80% poprawnych odpowiedzi, czyli 40 punktów. Olimpiada ma na celu pogłębianie wiedzy i rozbudzanie postaw proekologicznych. 60 polskich uczelni wyższych oferuje laureatom i finalistom eliminacji centralnych indeksy na wybrane kierunki studiów. Warto więc zainteresować się tego typu olimpiadą.

Naszą szkołę na etapie wojewódzkim reprezentować będą: Katarzyna Jakimiuk, uczennica klasy III A- z sumą punktów 41 i Weronika Fiłoc, również z klasy III A- z sumą punktów 40. Opiekunem merytorycznym uczniów jest mgr Krystyna Leszczak-Boczarow.

 

Studniówka

W sobotę, 12 stycznia, dokładnie na 113 dni przed pierwszym egzaminem maturalnym odbyła się studniówka trzech tegorocznych klas maturalnych z naszej szkoły. W Hotelu „Kresowiak” na tradycyjnym balu studniówkowym, w obecności dyrekcji, wychowawców (Ewa Magdalena Iwaniak, Barbara Łuba, Urszula Koc), nauczycieli i rodziców spotkali się uczniowie klas III B, D i E. Jak zwykle całą uroczystość rozpoczęto od odtańczenia poloneza. Na godzinę przed oficjalnym otwarciem imprezy cały układ staropolskiego tańca obejrzeli zebrani rodzice, bliscy i znajomi uczniów. Potem była już tylko dobra zabawa do przysłowiowego „białego rana”. Po raz pierwszy oprawą muzyczną zajmował się DJ, a nie zespół. Druga studniówka z udziałem uczniów klas III A, C, F, G odbyła się w sobotę, 19 stycznia, również w „Kresowiaku”.

 

Świąteczne spotkanie

21 grudnia, w samo południe, na sali gimnastycznej odbyło się ogólnoszkolne spotkanie w którym uczestniczyła dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły. Ksiądz Marek uczący w naszej szkole przeczytał fragment ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Następnie grupa uczniów przedstawiła montaż słowno muzyczny napisany w oparciu o wiersze ks. Jana Twardowskiego. Świąteczny charakter spotkania podkreśliły śpiewane przez chór szkolny kolędy. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku dyrektor szkoły Bożena Czerkas życzyła wszystkim zdrowia, wielu radosnych chwil, szczęścia i spokoju, a tegorocznym maturzystom powodzenia na egzaminach. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze zbliżających się Świąt. Przygotowali ją: mgr Joanna Juchnowska, ks. mgr Marek Laszuk wraz z uczniami klasy II A oraz chór szkolny.

Wielki kiermasz ciast

Tegoroczny kiermasz ciasta, będący jedną z wielu podejmowanych w naszej szkole inicjatyw charytatywnych, odbył się w piątek, 7 grudnia. Jego organizatorami byli uczniowie klasy IIIB wraz z wychowawczynią. Przez cały dzień na holu rozstawione było stoisko ze słodkimi wypiekami, o które zadbała nie tylko żeńska część klasy organizującej akcję. Niektóre wypieki własnoręcznie przygotowali chłopcy z tej klasy, co zasługuje na szczególne uznanie. Kilkanaście rodzajów ciast szybko znalazło swoich zwolenników, ponieważ już po długiej przerwie stoisko świeciło pustkami. Słodkości rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Łącznie zebrano kwotę nieco ponad 500 zł i suma ta w całości, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zostanie przekazana na konto Fundacji „Ratujmy”. Nie są to wielkie pieniądze, a jedynie mała cegiełka, która jednak sprawiła, że ilekroć ktokolwiek ze społeczności uczniowskiej będzie potrzebował pomocy siemiatyckiego szpitala, będzie z niej korzystał ze świadomością własnego, symbolicznego wkładu w jego wyposażenie. Warto przypomnieć, że dochód z ubiegłorocznego kiermaszu został przekazany na rzecz kilkuletniej Julki z Korycin, chorej na białaczkę. Kolejny słodki kram już za rok. Zapraszamy!

Konkurs „Czy znasz twórczość … ?”

Już po raz trzeci Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Rada Oddziału w Białymstoku realizowało projekt  „Podlaskie spotkania z pisarzami”, w ramach którego przeprowadzony został konkurs poświęcony twórczości współczesnych pisarzy polskich. W szkołach ponadgimnazjalnych dotyczył on twórczości Jacka Komudy - autora powieści historycznych i fantastycznych,  niezależnego historyka, scenarzysty gier komputerowych.Uczestnicy mieli  do wyboru jedną z dwóch form: sprawdzenie znajomości treści książek wybranych pisarzy (konkurs czytelniczy), wykonanie pracy plastycznej inspirowanej twórczością danego autora (konkurs plastyczny). Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród laureatom i wyróżnionym w obu formach konkursu miało miejsce 20 listopada w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Okazało się wówczas, że uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w konkursie.   W czytelniczym I miejsce w województwie zdobył Krzysztof Arcimowicz (kl. I A LO), drugie - Adam Sakowski (kl. III Technikum), a wśród wyróżnionych znalazła się Eleni Kryńska (kl. III B LO). Wiele pochwał usłyszała również Luiza Bergcholc z kl. I B - zdobywczyni I lokaty w konkursie plastycznym.

Jesienne Trele

23 listopada 2012, o godzinie 17:00, w sali Siemiatyckiego Ośrodka Kultury odbyła się XVI edycja Festiwalu Piosenki "Jesienne Trele". Festiwal został przygotowany przez klasę II A wraz z wychowawcą Krystynę Leszczak - Boczarow oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Siemiatyczach przy wsparciu dyrekcji i nauczycieli i Siemiatyckiego Ośrodka Kultury. W konkursie uczestniczyli soliści i zespoły. Oceniane były pomysł i oryginalność wykonania, zaangażowanie, estetyka wykonania i efektowność. Patronat medialny nad imprezą objęło Katolickie Radio Podlasie, Głos Siemiatycz oraz portal podlasie24. Podczas Festiwalu zbierane były pieniądze na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin, pozostających pod opieką świetlicy Caritasu. Lista laureatów: Monika Stradczuk  - nagroda Starosty Powiatu Siemiatyckiego, Marcin Kłosowski – nagroda Burmistrza Miasta Siemiatycze, Natalia Jańczak – nagroda przewodniczącego Rady Powiatu Siemiatyckiego, Fiedor - nagroda przewodniczącej Rady Miasta Siemiatycze, Paweł Tymiński – nagroda Nadleśnictwa Nurzec, Patrycja Filipiuk – nagroda Straży Granicznej w Mielniku, Guess Stars – nagroda BGŻ, Desert Rose – nagroda Dyrekcji i Rady Rodziców LO im. KEN, Julia Kryńska i Magdalena Perkowska otrzymały wyróżnienia Katolickiego Radia Podlasie. Dziękujemy sponsorom: Bank Spółdzielczy w Siemiatyczach, Przedsiębiorstwo ochrony Purzeczko sp. z o.o., Bank BGŻ w Siemiatyczach, Adamex - Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Adam Urbański, Spółdzielnia Mleczarska w Siemiatyczach, AKJOM - Mariusz Sycewicz, Bar Konrad - Józef Kosiński, “Art-Bud-Mudel”, “Siemiatycze”, Bogdan Gorzelski Reklama & Poligrafia, Przedsiębiorstwo Handlowe "R&M" Małgorzata Leoniuk (Sklep „Kubuś”).

Dzień Niepodległości

Uroczystość upamiętniającą 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała w tym roku klasa II E z wychowawcą mgr Krzysztofem Derehajło. W piątek, 9 listopada 2012 r. po drugiej lekcji cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej. Patriotyczny spektakl rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólne odśpiewanie hymnu i Roty. Następnie uczniowie z klasy II E zaprezentowali program artystyczny składający się z wierszy, pieśni patriotycznych i rekonstrukcji historycznych. Całą uroczystość uświetnił występ tancerzy z Małego Podlasia. Tradycyjnie dyrektor szkoły Bożena Krzyżanowska podziękowała nauczycielom i młodzieży za przygotowanie uroczystości szkolnej oraz zaprosiła do wzięcia udziału w miejskich obchodach rocznicy odzyskania niepodległości.

Warsztaty ekologiczne

Chcąc zainteresować uczniów ekologią, w myśl zasady „o środowisku trzeba uczyć w środowisku”, od wielu lat uczniowie klas z rozszerzoną biologią wyjeżdżają na zajęcia warsztatowe do Białowieskiego Parku Narodowego. Poznawanie przyrody nie powinno odbywać się wyłącznie w klasie lekcyjnej. Bezpośredni kontakt ze środowiskiem przyrodniczym umożliwia w pełniejszym stopniu zrozumienie pojęcia przyrody i związku człowieka z jego prawidłowościami. Podczas takich zajęć młodzi ludzie są bardziej aktywni, uczą się i jednocześnie odpoczywają. W tym roku szkolnym 8 i 9 października uczniowie klasy IIIA wraz z opiekunami: panią Krystyną Leszczak-Boczarow i panią Jolantą Grzymkowską wyjechali  na warsztaty ekologiczne w Białowieży. Podczas nich młodzi biolodzy uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach, których celem było poznanie niezwykłej przyrody jedynego lasu pierwotnego Europy i uświadomienie, jak ważna jest jego ochrona.


Mieli także okazję w ciekawy i przystępny sposób rozszerzyć swoją wiedzę na temat Białowieskiego Parku Narodowego. Wzięli oni udział w:

- wykładzie w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej BPN na temat ekosystemu leśnego;
- zajęciach w Rezerwacie ścisłym BPN (w tym: w badaniu czynników abiotycznych);
- zwiedzaniu Muzeum Przyrodniczego w Białowieży;
- zwiedzaniu Rezerwatu Pokazowego żubrów.

Warsztaty ekologiczne to szansa nie tylko na zdobycie wiedzy dotyczącej Parku, ale także na wspólne spędzenie czasu w ostatniej klasie i zawarcie nowych znajomości z uczniami mieszkającymi w Internacie Zespołu Szkół Leśnych im. Leśników Polskich w Białowieży.

Wybierając  Białowieski Park Narodowy wracamy przekonani, że ciekawe, piękne i wyjątkowo cenne miejsca nie są na drugim końcu świata, ale właśnie tam, gdzie mieszkamy.

Dorota Homanowska

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

12 października 2012 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Po przywitaniu zgromadzonych głos zabrała dyrektor szkoły Bożena Krzyżanowska, która skierowała ciepłe słowa do wszystkich obecnych szczególnie podkreślając radość z przybycia gości – emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców. Przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali pedagogom za trud wkładany w nauczanie i wychowanie młodzieży. Wyrazem wdzięczności były kwiaty. Kolejny punkt uroczystości to ślubowanie klas pierwszych składane na sztandar szkoły. Tradycyjnie w Dniu Komisji Edukacji Narodowej wręczone zostały nagrody uczniom - zwycięzcom Konkursu Wiedzy o KEN i szkolnych konkursów językowych oraz nauczycielom – nagrody dyrektora szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości uczniowie przedstawili przygotowaną część artystyczną.

Otrzęsiny klas pierwszych

W dniu 11 października 2012r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Organizacją zajęła się klasa IIc LO i przygotowała poszczególne konkurencje: przedstawienie wylosowanej bajki, pisanie jedynek przez wychowawców, ubijanie białek, wyścig w workach oraz zaprezentowanie wybranych przedmiotów a zabawę zakończyła interpretacja piosenek. Walka była zacięta, momentami żywiołowa. Zwycięską klasą okazała się klasa ID uzyskując 58 punktów. Kolejne miejsca zajęły klasy: IE, IA, IC, IB. Po otrzęsinach zorganizowano dyskotekę, która rozpoczęła się i zakończyła „belgijką”.

JUBILEUSZOWA EDYCJA KONKURSU WIEDZY O KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

10 października 2012r. w godzinach popołudniowych odbyła się w Zespole Szkół w Siemiatyczach X jubileuszowa edycja Ogólnoszkolnego Konkursu „Komisja Edukacji Narodowej – założenia, przedstawiciele, działalność, osiągnięcia”. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której skład weszli: pani mgr Bożena Krzyżanowska – dyrektor szkoły, pani mgr Edyta Niewińska - nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze oraz Angelika Panasiuk – przedstawicielka społeczności uczniowskiej. Zmagania konkursowe składały się z dwóch części. Dwuosobowe zespoły złożone z przedstawicieli wszystkich klas drugich odpowiadały na pytania związane z Komisją Edukacji Narodowej oraz szkolnictwem w dobie oświecenia. W tej konkurencji nie do pokonania okazały się Katarzyna Maguza i Małgorzata Chursowicz z klasy IIE. Każda klasa druga zobowiązana była również do zaprezentowania się w dwóch innych konkurencjach: prezentacji wybranej wcześniej postaci związanej z Komisją Edukacji Narodowej oraz w najciekawszym zareklamowaniu szkoły. Drugoklasiści wykazali się dużą pomysłowością, o czym świadczyły wysokie noty przyznane przez jury, a zmagania te zakończyły się zwycięstwem klasy IIA. Konkurs , jak co roku, przygotowały panie Bożena Czerkas i Monika Basista, a z wdziękiem i swobodą poprowadzili Eryk Gierasimowicz i Tomasz Kapelka.

 

Spotkanie z teatrem

Pierwszego dnia jesiennego października uczniowie naszej szkoły z klas I A,D,E oraz II A,B,D,F wraz z opiekunami udali się na kolejne spotkanie z teatrem. Tradycyjnie na scenie Siemiatyckiego Ośrodka Kultury wystąpili aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia, tym razem wystawiając sztukę opartą na III części „Dziadów”. Zmierzenie się z niełatwą twórczością narodowego wieszcza z pewnością do prostych zadań nie należy, ale wydaje się, że aktorzy sprostali wyzwaniu. Wierne odtworzenie scen dramatycznych i świetna gra aktorska to najważniejsze atuty tego spektaklu, co zauważyła także oglądająca go młodzież.

 

Ku dorosłości

29 września 2012r. uczniowie naszej szkoły, Angelika Panasiuk i Grzegorz Malinowski  wraz z opiekunem Barbarą Łubą wzięli udział w konferencji Rzecznika Praw Dziecka z cyklu „Nie ma dzieci - są ludzie” pod hasłem "Ku dorosłości" w ramach obchodów  Roku Janusza Korczaka. Odbyła się ona w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. W programie znalazły się m.in. sesja naukowa prowadzona przez prof. Jerzego Halickiego, Marka Michalaka, prof. Barbarę Smolińską-Theiss oraz sędzię Annę Marię Wesołowską i uroczystość odznaczenia Orderem Uśmiechu Henryki Krzywonos-Strycharskiej. Konferencję zakończono prapremierą musicalu „Korczak” Ch.Wiliamsa w reżyserii Roberto Skolmowskiego.

 

Cenny dar

20 września 2012 roku po raz kolejny pełnoletni uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w szlachetnej akcji oddawania krwi. Jak co roku osoby chcące oddać krew musiały wypełnić ankietę oraz przejść wstępne badania, których pozytywny wynik umożliwiał ochotnikom oddanie krwi. W akcji wzięło udział 40 uczniów naszej szkoły. Może i Ty następnym razem znajdziesz się w tym gronie. Pamiętaj! Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie - dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami!

Wielkie sprzątanie świata

Dnia 21 września 2012r. w naszej szkole odbyło się „Sprzątanie świata”. Tegoroczna akcja przebiegła pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję… Nie śmiecę”. Uczniowie sprzątali teren szkoły oraz lasu prowadzącego na os. Wysoka. Każda z klas sumiennie oczyściła wybrany przez siebie obszar.

Pamiętajmy, że warto żyć wedle zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Dbajmy o naszą okolicę na co dzień, nie śmiećmy, a nasze otoczenie będzie piękniejsze.

 

Próbna ewakuacja

W dniu 25 września 2012 r. o godz. 9:15 w budynku Zespołu Szkół  w Siemiatyczach odbyła się próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników. Ćwiczenia zostały przeprowadzone przy udziale Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Siemiatyczach i Powiatowej Komendy Policji. Akcja ewakuacji miała na celu zapoznanie młodzieży i pracowników placówki z zasadami prawidłowego postępowania w razie zagrożenia życia. Młodzież mogła wykorzystać w praktyce znajomość przepisów, zasad bhp i p.poż. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i bez zakłóceń. Zdjęcia w galerii.

Dzień Sybiraka

16 września br. uczniowie i dyrekcja naszej szkoły na zaproszenie Burmistrza Miasta Siemiatycze oraz Zarządu Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach uczestniczyła w obchodach Dnia Sybiraka w 73 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. W programie uroczystości m.in. część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w kościele pw. św. A. Boboli; Msza Święta w intencji Sybiraków i ofiar reżimu stalinowskiego, następnie przemarsz pod Pomnik Sybiraków Ziemi Siemiatyckiej; okolicznościowe wystąpienie Burmistrza Miasta Siemiatycze i Przedstawiciela Związku Sybiraków oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem.

Spotkanie Młodzieży w Serpelicach

Wydział Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie zaprasza na coroczne Diecezjalne Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się dnia 14 września 2012r w Serpelicach. Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem: „Nie bój się, wierz tylko” Mk 5, 21 i będzie wprowadzeniem w przeżywanie Roku Wiary, który rozpoczyna się od 11 października br. Spotkanie to wpisuje się również w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Eucharystia na Kalwarii rozpocznie się o godz. 15.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Celestino Migliore Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Na zakończenie przed błogosławieństwem nastąpi poświęcenie Rybki Diecezji Drohiczyńskiej (znak na Rok Wiary), po błogosławieństwie w atmosferze modlitwy wszystkie grupy przechodząc przez bramę zrobioną z krzyża, otrzymują poświęcone Rybki.

Spotkanie biologów z profesorem Polskiej Akademii Nauk

Dnia 07.09.2012r. młodzież ucząca się w klasach o profilu biologiczno-chemicznym miała okazję spotkać się z prof. dr. hab. inż. Januszem  Boratyńskim -  kierownikiem Laboratorium Chemii Biomedycznej Zakładu Onkologii Doświadczalnej Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu. Podczas wykładu profesor poruszył takie tematy jak praca w Polskiej Akademii Nauk, współpraca laboratoriów z przemysłem farmaceutycznym, patentowanie nowych odkryć, badania laboratoryjne dotyczące substancji o potencjalnej aktywności przeciwnowotworowej, czyli takich, które mają szanse być zastosowane w lekach przeciw rakowi. Uczniowie dowiedzieli się jak przebiegają takie badania oraz jak wygląda procedura nadawania patentów nowym odkryciom i badaniom nad nimi. Pan profesor zachęcił wszystkich do kształtowania w sobie uporu w dążeniu do wyznaczonego celu, udzielił cennych wskazówek na temat studiów, wyboru drogi dalszego rozwoju czy kariery naukowej. Wykład zakończył się pytaniami uczniów, na które nasz gość udzielił wyczerpujących odpowiedzi. Wszyscy byli bardzo zainteresowani i z uwagą wysłuchali prelekcji.

XII Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

7 września w Białymstoku odbył się XII Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Celem tych dorocznych uroczystości jest upamiętnienie masowych wywózek Polaków na Syberię. Tradycyjnie już w obchodach wzięli również udział najstarsi uczniowie z klas maturalnych naszej szkoły. Siemiatyckie liceum reprezentowali przedstawiciele klas trzecich B,D,E, wspólnie z wychowawczyniami. Wśród setek pocztów sztandarowych dumnie powiewał również sztandar naszej szkoły.

W tegorocznym marszu wzięło udział ponad 11.000 osób, które przyjechały z całej Polski, a także z zagranicy. Wielotysięczny marsz tradycyjnie wyruszył spod Pomnika Mordu Katyńskiego w białostockim Parku Konstytucji 3 Maja, a jego celem był kościół Ducha Świętego, w którym odprawiona została msza św. Po niej złożono wieńce pod pomnikiem „Grób Nieznanego Sybiraka”.

Europejski Dzień Języków

Belgijka przed szkołą.

W tym roku Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony był bardzo hucznie. W przygotowanie i organizację tego wydarzenia włączyli się wszyscy nauczyciele języków obcych oraz uczniowie z wielu różnych klas. Jako że dzień ten stanowi świetną okazję do podkreślenia różnorodności językowej naszego kontynentu i promowania nauki języków obcych w naszej szkole zorganizowane zostały różnorodne prezentacje mające na celu pokazanie bogactwa kulturowego krajów europejskich oraz pielęgnowanie różnorodności kulturowej i językowej. W nowej części naszej szkoły, na holu, wystawione zostały różne symbole Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji oraz Niemiec. W czasie następujących po sobie przerw odbyły się prezentacje języków obcych nauczanych w naszej szkole. Świętowanie rozpoczęliśmy od konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii. Podczas pierwszej przerwy, o 8.45 nastąpiło uroczyste otwarcie obchodów. Pani Dyrektor Bożena Krzyżanowska zaproszona do tańca, chętnie wzięła udział w odtańczeniu Belgijki. Druga przerwa poświęcona była językowi niemieckiemu. Uczennice klasy III B LO - Katarzyna Dołoto, Ewelina Laszkiewicz oraz Patrycja Tomaszewicz przygotowały prezentację multimedialną, która dotyczyła wyjazdu młodzieży do Niemiec w dniach 17.09. - 22.09.2012r. , celem udziału w projekcie polsko - niemieckim na terenie byłego obozu koncentracyjnego Ravensbrück. W trakcie prezentacji uczennice częstowały również pyszną sałatką ziemniaczaną, która rozeszła się "w mgnieniu oka". Trzecia przerwa została przeznaczona na prezentację języka rosyjskiego.Przy akompaniamencie skrzypiec i gitary młodzież z klas 2 A, 2 D oraz 2 F zaśpiewała Katiuszę i uczniowie odtańczyli fragment baletu „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego. Język francuski zaprezentował się podczas czwartej przerwy.Uczennica klasy I E-Sylwia Antoniak - zaśpiewała piosenkę „AuxChamps-Elysees” z repertuaru Joe Dassin .Dodatkową atrakcją była degustacja bagietek samodzielnie upieczonych przez uczniów klasy I E. Duża przerwa pozostawiona została językowi angielskiemu. Pierwszym elementem prezentacji było wspólne zaśpiewanie piosenki zespołu The Beatles-Ob-La-Di, Ob.-La-Da, następnie uczniowie klasy pierwszej B-Luiza Bergcholc oraz Szymon Opolski - przedstawili scenkę w języku angielskim. Dodatkową atrakcją były przygotowane przez uczennice klasy 3 D - Ewelinę Bociuk oraz Angelikę Panasiuk - Welshcakes. W przygotowanie prezentacji języka angielskiego zaangażowali się uczniowie klas 1 B, 2 E, 3 E oraz 3 D. Ostania przerwa przeznaczona została na zakończenie imprezy. Uczniowie zatańczyli przed szkołą belgijkę. Dodatkowym elementem obchodów Europejskiego Dni Języków Obcych były dyktanda przeprowadzone w we wszystkich czterech językach wykładanych w naszej szkole. Z ogromną przyjemnością podajemy wyniki naszych konkursów ortograficznych. Pierwsze miejsca zdobyli: język angielski - Piotr Osiejuk 2 E, język rosyjski - Agnieszka Romaniuk 3 D, język francuski - Patrycja Kryńska 3 E, język niemiecki - Angelika Panasiuk 3 D. Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii - Tomasz Kapelka 3 D.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

3 września na boisku szkolnym miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2012/2013. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała dyrektor Bożena Krzyżanowska, która bardzo serdecznie przywitała uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie ciepło wszystkich, którzy w tym roku rozpoczynają naukę i pracę w naszej szkole. W swoim krótkim wystąpieniu dyrektor Krzyżanowska życzyła całej społeczności szkolnej owocnej, przynoszącej satysfakcję pracy.Po odprowadzeniu sztandaru szkoły uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Były one szczególnie emocjonujące dla pierwszoklasistów – za chwilę miało okazać się z kim przyjdzie im spędzić najbliższe trzy lata.Maturzyści zgodnie z wieloletnią tradycją, upamiętnili rocznicę wybuchu II wojny światowej udając się w pochodzie na cmentarz, gdzie złożyli wieńce na grobach żołnierzy oraz Ignacego Gilewskiego – założyciela naszego liceum.

KLASY PIERWSZE, PRZEDMIOTY W ZAKRESIE ROZSZERZONYM I WYCHOWAWCY:

I A biologia, chemia, język ang. - mgr inż. Irena Łuba

I B język pol., historia, wos / język ang. historia, geografia - mgr Alina Wolszczuk

I C matematyka, geografia, język ang. / matematyka, geografia, wos - mgr Edyta Niewińska

I D matematyka, fizyka, język ang. - mgr Alicja Smoktunowicz

I E matematyka, geografia, język ang.  - mgr Joanna Wróblewska-Kasperuk

I ZSZ - wielozawodowa - mgr Iwona Hapanowicz-Charko