accessible

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ oraz XIX EDYCJA KONKURSU WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

13 października 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem Hymnu Polski.

"Nauka to podróż, która trwa przez całe  życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi". Tymi słowami , z cytatu Jima Stovallsa, Pani Dyrektor Bożena Krzyżanowska, rozpoczęła przemówienie i  powitała  wszystkich zebranych.

W tym uroczystym dniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Pani Dyrektor Bożena Krzyżanowska wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.

W imieniu rodziców, słowa podziękowań do nauczycieli i uczniów, skierowała przedstawicielka Rady Rodziców, Pani Elżbieta Sobolewska - Aleksiejuk.

Czas na składanie podziękowań, życzeń i kwiatów przy piosence "Dziękujemy Wam", w wykonaniu szkolnego chóru, przygotowanego przez pana Łukasza Kraujutowicza

Podczas drugiej części uroczystości została przeprowadzona XIX edycja Ogólnoszkolnego Konkursu „Komisja Edukacji Narodowej – założenia, przedstawiciele, działalność, osiągnięcia”. Wzięli w niej udział uczniowie klas drugich, którzy zmagali się w trzech konkurencjach. Ich występy oceniała komisja, w składzie: Pani Bożena Krzyżanowska, Pani Jolanta Grzymkowska oraz przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Patrycja Mlonka. Pierwsza konkurencja to przedstawienie plakatu związanego z naszą szkołą. Drugie zadanie wymagało talentu literackiego i muzycznego, należało przedstawić fraszkę lub piosenkę  dotyczącą KEN lub życia współczesnego szkoły. Trzecia konkurencja, quiz wiedzy o Komisji Edukacji Narodowej, wyłoniła zwycięzcę. Klasa 2 B okazała się najlepsza i otrzymała słodką nagrodę. Gratulujemy!

Uroczystość przygotowała klasa 3A i 3B z wychowawczyniami: Panią Iwoną Kuczewską i panią Małgorzatą Mioduszewską-Scaduto. Pytania konkursowe ułożyły Pani Monika Basista i Pani Bożena Czerkas. Akademię prowadziła Katarzyna Arcimowicz z klasy 3A i Karolina Leszczyńska z klasy 3B, radiowęzeł obsługiwał Mateusz Grochowski z klasy 2B.