accessible

Wycieczka do Białegostoku

bialystok1

W piątek, 29 października uczniowie klasy IIIG wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. Odwiedziliśmy park trampolin – Strefę Wysokich Lotów, gdzie mieliśmy możliwość aktywnego i atrakcyjnego spędzenia czasu. Podczas zajęć profesjonalni trenerzy nauczyli nas podstaw akrobatyki i parkuru. Korzystaliśmy również z basenów z gąbkami, trampolin sportowych, dmuchawców, a co odważniejsi zdobyli szczyt ścianki wspinaczkowej. 

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Pamięci Sybiru. Pani przewodnik opowiedziała nam o ludziach, którzy od końca XVI aż do połowy XX wieku byli niewoleni i zsyłani w głąb Rosji, a później Związku Sowieckiego. Historia jeńców, zesłańców i deportowanych wywołała w nas refleksję – jak tajemniczy, a zarazem okrutny i bezwzględny był Sybir. 

Po lekcji historii udaliśmy się do kina na film pt. "Diuna" w reżyserii Denisa Villeneuve’a, nakręcony na podstawie powieści o tym samym tytule.

Po całym dniu pełnym przygód, zadowoleni wróciliśmy do Siemiatycz.

Dziękujemy wychowawczyni pani Barbarze Łubie oraz pani Iwonie Hapanowicz – Charko za zorganizowanie wspaniałego wyjazdu.

bialystok2

 

bialystok3

 

bialystok4

 

 

bialystok5

 

bialystok6