accessible

Mikołajkowy Kiermasz Ciasta

6 grudnia w naszej szkole po raz kolejny został zorganizowany Mikołajkowy Kiermasz Ciasta. Ta coroczna akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej nie tylko ze względu na fakt, że tego dnia można delektować się smakiem rozmaitych domowych słodkości, które nasi uczniowie upiekli samodzielnie lub z niewielką pomocą dorosłych, ale również z uwagi na to, że cały dochód z kiermaszu przeznaczamy zwyczajowo na jakiś cel charytatywny. W tym roku kwotą ponad 1200 zł zasililiśmy zbiórkę na rzecz pomocy rodzinie, którą nasza szkoła opiekuje się w ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.


Szczególne podziękowania za zorganizowanie słodkiego kiermaszu należą się klasie IC, która przygotowała kilkanaście wypieków. Po kilka ciast przynieśli również uczniowie klas IA i IIA. Słowo „dziękujemy” kierujemy również do całej szkolnej społeczności, bo tego dnia prawie każdy przez chwilę był Mikołajem, dorzucając swój przysłowiowy grosz do zbiórki poprzez zakup smakołyków. Opiekunkami i koordynatorkami Mikołajkowego Kiermaszu Ciast od lat są panie: Monika Basista oraz Ewa M. Iwaniak (wychowawczyni klasy IC).