Akredytacja w programie ERASMUS+

akredytacja2022

Nasza szkoła uzyskała akredytację  w programie ERASMUS+ na lata 2021-2027.

25 stycznia Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności ogłosiła wyniki konkursu wniosków o Akredytację w sektorze Edukacja szkolna złożonych w ramach akcji 1. programu Erasmus+ w konkursie 2021 (EAC/A01/2021) (termin składania wniosków: 19.10.2021).

Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus. „Akredytacja może być zatem utożsamiana z uzyskaniem biletu wstępu do programu lub rodzajem stałego członkostwa w programie”. Udział w mobilności edukacyjnej ma się stać realną szansą rozwoju dla każdego ucznia oraz przedstawiciela kadry szkolnej.

Projekty realizowane w Akcji 2 Edukacji szkolnej polegają na międzynarodowej współpracy szkół, placówek edukacyjnych, lokalnych lub regionalnych władz odpowiedzialnych za oświatę i innych organizacji działających na rzecz edukacji szkolnej. Cele projektów dotyczą wypracowania i/lub transferu innowacji w celu zapewnienia wysokiej jakości kształcenia, a także wymiany dobrych praktyk. Celem działań powinno być również zdobywanie doświadczenia we współpracy międzynarodowej oraz dążenie do zmiany charakteru pracy szkoły na bardziej międzynarodowy.