Nasza uczennica w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej

Z niezwykłą radością informujemy, że do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły Marlena Małyszczuk z klasy II A. Uczennicę przygotowuje pani Elżbieta Sielicka.

Organizatorem konkursu OKAWANGO jest Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs ma formułę zbliżoną do olimpiady geograficznej. Warto dodać, że do etapu finałowego, który odbędzie się w dniach 3-6 kwietnia 2022 roku w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach zakwalifikowano tylko 35 uczniów rekrutujących się ze wszystkich regionów Polski. Na etap wstępny Marlena przygotowała pracę: „Ślady dawnych zlodowaceń w południowej części gminy Siemiatycze”, którą komisja oceniła na 90pkt (na 100 możliwych do uzyskania). Finałowe zmagania wymagają szerokiej wiedzy z zakresu geologii: budowy Ziemi, historii geologicznej naszej planety oraz twórczego i praktycznego zastosowania wiedzy geologicznej w otaczającym świecie. Mocno trzymamy kciuki za Marlenę. Dziękujemy za dotychczasowe osiągnięcia, a w finale życzymy samych dobrych odpowiedzi. Serdecznie GRATULUJEMY!!!