accessible

Konkurs Wiedzy Geologicznej ”OKAWANGO”

W dniach 4 - 6 kwietnia 2022 r. Marlena Małyszczuk – uczennica klasy 2a uczestniczyła w Finałowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej ”OKAWANGO”, który odbył się w Europejskim Centrum Geologicznym w Chęcinach k. Kielc pod honorowym patronatem Uniwersytetu Warszawskiego.


Pierwszy etap rywalizacji konkursowej polegał na przygotowaniu pracy w oparciu o przeprowadzone badania terenowe. Wykonana przez Marlenę praca pisemna: „Ślady dawnych zlodowaceń w południowej części gminy Siemiatycze” pod kierunkiem p. mgr Elżbiety Sielickiej uzyskała wysoką punktację (90/100punktów), co zakwalifikowało uczennicę do eliminacji finałowych konkursu, w którym uczestniczyło 32 uczniów z całej Polski. Dwudniowe zmagania konkursowe polegały na zmierzeniu się z testami wiedzy geologicznej. Był to także czas poświęcony terenowym warsztatom geologicznym.
W wyniku rywalizacji uczennica naszej szkoły zajęła 11. miejsce - uzyskała tytuł Laureata III stopnia IV edycji „OKAWANGO” 2021/2022 oraz indeks na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Marlenie baaaardzo gratulujemy!