accessible

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W tym roku szkolnym stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce otrzymała uczennica klasy drugiej o profilu humanistycznym Wiktoria Filińska.

 

Wiktoria to osoba otwarta, łatwo nawiązująca nowe znajomości, uwielbia poznawać nowe rzeczy i poszerzać swoje horyzonty, nigdy się nie nudzi, ponieważ zawsze znajduje sobie jakieś zajęcie. Jej mocną stroną jest wytrwałość w dążeniu do celu, gdy sobie coś postanowi to robi wszystko aby to osiągnąć i wkłada w to cały swój czas i wysiłek.

Uczęszcza do klasy humanistycznej a więc uwielbia wszystkie przedmioty z tej dziedziny. Na maturze Wiktoria zamierza zdawać historię, polski i angielski w zakresie rozszerzonym, rozważa też WOS. Zapytana jak się uczyć wyjaśnia, iż należy uczyć się systematycznie i nie odkładać niczego na ostatnią chwilę. Duże znaczenie ma porządek, dlatego biurko musi być czyste, a wszystko na nim poukładane, daje to wtedy motywację i chęć do nauki. Ma włączoną muzykę w tle gdy pisze jakąś pracę lub odrabia lekcje. Słucha wszystkiego co wpadnie jej w ucho, ale głównie muzyki popularnej. Jednak jeżeli musi nauczyć się trudniejszego materiału i zapamiętać wiele informacji woli ciszę. Zdaniem Wiktorii nauka w godzinach popołudniowych jest najbardziej efektywna. Ceni sobie odpowiednią ilość snu, ponieważ to wpływa na funkcjonowanie w ciągu dnia, a co się z tym wiąże na wyniki w nauce. Wiktoria stara się kłaść spać około godziny 22.30. Języki to pasja Wiktorii. Zapytana jak się uczy słownictwa mówi, iż czyta kilka razy każde nowe słowo wraz z jego tłumaczeniem i stara się je zapamiętać, a następnie wypisuje na kartce wszystkie słówka, których nie może zapamiętać lub ma problem z ich pisownią. Dobrą metodą jest także czytanie różnych tekstów po angielsku oraz próbowanie zrozumienia znaczenia nowych słów z kontekstu. Gramatyki można się uczyć rozwiązując różne ćwiczenia, na przykład w postaci testów online, czy zadań w podręczniku.
Oprócz nauki Wiktoria ma także wiele zainteresowań. Jednym z nich jest muzyka. Wiktoria jest absolwentka szkoły muzycznej w klasie skrzypiec, ponadto grała na flecie w orkiestrze strażackiej. Lubi czytać książki psychologiczne i powieści kryminalne. Jest fanką kina akcji i lubi horrory. Działa w szkolnej gazetce Cenzor. A w czasie wolnym chodzi na spacery, jeździ na rolkach lub rowerze, bardzo lubi biegać, a obecnie uczy się podstaw jogi.

Marzeniem Wiktorii od najmłodszych lat jest studiowanie prawa. Gdyby miała taką możliwość to chciałaby podróżować po świecie, poznając ciekawe miejsca, różne kultury i nowych ludzi.
Wiktorii życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości i odwagi w spełnianiu swoich marzeń.