accessible

Konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Siemiatyckiego

grupowe

14.06.2022r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Siemiatyczach  został przeprowadzony przez Fundację PasiekaKonkurs z wiedzy prawnej Powiatu Siemiatyckiego. W konkursie udział wzięły wszystkie szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu. Został on poprzedzony realizacją cyklu warsztatów prawnych mających na celu zachęcanie młodzieży do poszerzania swojej wiedzy z zakresu prawa, kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, inicjowanie głębszego zainteresowania aspektami prawnymi, w tym także wiązania swojej przyszłości z zawodami prawnymi.

 

W naszej szkole warsztaty i konkurs prowadziła pani adwokat Emilia Dudko, która zwróciła uwagę na wysoki poziom wiedzy uczestników konkursu i wyraziła nadzieję,  że „już niedługo, za parę lat, będziemy mogli przynajmniej z niektórymi z Was spotykać się na korytarzach sądowych”

IMG 8974Laureatami konkursu zostali:

  1. Daria Osmólska – Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Siemiatyczach
  2. Mateusz Grochowski– Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Siemiatyczach
  3. Wiktoria Filińska – Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Siemiatyczach
  4. Szymon Krysiuk- Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Siemiatyczach

Serdecznie gratulujemy !!!

IMG 8976

IMG 9006

Konkurs został przeprowadzony przez Fundację Pasieka pod patronatem Starosty Powiatu Siemiatyckiego Pana Marka Bobla. Fundacja realizuje także we współpracy ze starostwem nieodpłatną pomoc prawną dla mieszkańców powiatu. Mamy nadzieję, że konkurs będzie odbywał się cyklicznie i podobnie jak w tym roku, nasi uczniowie zajmą w nim wszystkie czołowe miejsca.

logo

IMG 8973

IMG 8975

IMG 8980