accessible

Wycieczka do Białegostoku

W piątek, 7 października,  uczniowie klasy IA i IB wzięli udział w wycieczce do Białegostoku.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Pamięci Sybiru. Przewodnicy opowiedzieli nam o ludziach, którzy od końca XVI aż do połowy XX wieku byli niewoleni i zsyłani w głąb Rosji, a później Związku Sowieckiego. Historia jeńców, zesłańców i deportowanych, wywołała w nas refleksję – jak tajemniczy, a zarazem okrutny i bezwzględny był Sybir.

 

 Po lekcji historii odwiedziliśmy park trampolin – Strefę Wysokich Lotów, gdzie mieliśmy możliwość aktywnego i atrakcyjnego spędzenia czasu. Podczas zajęć profesjonalni trenerzy nauczyli nas podstaw akrobatyki i parkuru. Korzystaliśmy również z basenów z gąbkami, trampolin sportowych, dmuchańców, a co odważniejsi sprawdzili szczyt swych możliwości, wspinając się po jedwabnej wstędze.

Zwieńczeniem wyjazdu był spektakl kinowy pt. "Johnny". Jest to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia  opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. W rolę księdza wcielił się Dawid Ogrodnik, a bohatera z wyrokiem gra Piotr Trojan. „Johnny” to film, który dostarcza wielu wzruszeń, dobrych rad i mądrych słów.

Po całym dniu pełnym przygód zadowoleni wróciliśmy do Siemiatycz.

Dziękujemy wychowawczyniom pani Barbarze Łubie, pani Jolancie Kalinowskiej oraz pani Iwonie Hapanowicz – Charko za zorganizowanie wspaniałego wyjazdu.