"Człowiek jest tyle wart, ile warta jest dobroć jego serca, którą dzieli się z innymi"

Idąc z duchem Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy II B LO w Siemiatyczach wraz z wychowawczynią Alicją Smoktunowicz nie poprzestali na jednej świątecznej zbiórce. Tym razem pomoc skierowali do siemiatyckiego szpitala, by wesprzeć oddział dziecięcy organizując w szkole charytatywną zbiórkę kolorowej pościeli. W akcji (przez prawie trzy tygodnie) uczestniczyła cała społeczność szkolna zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Nie zabrakło również wsparcia ze strony rodziców. Wspólnymi siłami udało się klasie zebrać ponad osiem kartonów pościeli, poszewek na poduszki i prześcieradeł. W dniu 19 grudnia cześć klasy, tym razem w składzie: Maja, Kinga i Magda pod opieką Pani Ani przekazały zebrane rzeczy wraz ze świątecznymi życzeniami na ręce Pani Marii Wakuluk - Oddziałowej Oddziału Pediatrii SPP ZOZ w Siemiatyczach. Pani Maria w imieniu całego personelu bardzo serdecznie podziękowała uczniom, wychowawczyni oraz całemu liceum za wszystkie prezenty, które będą stanowiły ogromną pomoc w codziennej pracy oraz życzyła wszystkim wesołych świąt. W ramach wdzięczności zaprosiła uczennice na wspólną świąteczną herbatkę i wręczyła im pamiątkową książkę.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować dyrekcji LO w Siemiatyczach za umożliwienie przeprowadzenia naszych świątecznych zbiórek oraz nauczycielom, uczniom, rodzicom, za wsparcie i zaangażowanie, dzięki któremu wszystko stało się możliwe. Klasa IIB z wychowawczynią Alicją Smoktunowicz