accessible

"Nasze pasje"

„W gruncie rzeczy

nie trzeba być w czymś najlepszym,

wystarczy, że się to kocha”

Sue Monk Kidd

Powyższy cytat był mottem odbywającego się po raz dziewiąty w naszej szkole, po dwuletniej przerwie, przeglądu „Nasze pasje”.

 

W poprzednich latach organizowany był on jako Festiwal Talentów. Tegoroczną imprezę, która miała miejsce 14 lutego 2023 r., zorganizowali nauczyciele bibliotekarze, a profesjonalnie poprowadzili: Laura Goliszek z kl. II A oraz Paweł Łuba z kl. II C.

Jako pierwszy wystąpił Maciek Olszewski z IV B. Maciek interesuje się muzyką od dłuższego czasu. Do śpiewu zainspirowały go zespoły rockowe z drugiej połowy XX wieku: Nirvana, The Doors, Dire Straits, Scorpions. Maciek ceni również polską muzykę tego okresu, dlatego w jego wykonaniu usłyszeliśmy utwór „Wehikuł czasu” zespołu Dżem.

Kolejną pozytywnie zakręconą osobą, która zdecydowała się zaprezentować swoje zainteresowania była Emilia Komoń z klasy III B. Pasją Emilki jest historia. Emilia bierze udział w olimpiadach i konkursach historycznych osiągając w nich sukcesy. Poza tym interesuje się filmem, literaturą i fotografią. Od roku pasjonuje ją genealogia- Emilka bada dzieje swojej rodziny, o czym opowiedziała zebranym omawiając przygotowaną przez siebie prezentację.

Pasja kolejnych uczestniczek przeglądu, Gabrieli Makiej i Klaudii Godun z klasy III A,  to śpiew. Obie dziewczyny muzykę kochają od dziecka, lubią jej słuchać i same śpiewają. Podczas szkolnego przeglądu zaśpiewały wybraną przez siebie bardzo klimatyczną piosenkę, a była to „Ostatnia nadzieja” w oryginale wykonywana przez  Sanah i Dawida Podsiadło.

Muzyka to również pasja  Mateusza Dominika Tyborowicza z klasy II A. Oprócz tego, że Mateusz gra na pianinie, czego nauczył się sam korzystając z filmików na YouTube, to jeszcze sam komponuje muzykę i pisze teksty. Uwielbia również malować suchymi pastelami. W wykonaniu Mateusza publiczność usłyszała jego własne kompozycje oraz „Marsz turecki” Mozarta i „Dla Elizy” Bethovena.

Na zakończenie wystąpili przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”. Od wczesnego dzieciństwa taniec zajmuje dużo miejsca w życiu każdego z nich. Społeczność szkolna miała okazję podziwiać poloneza i kujawiaka w wykonaniu czterech par, a oto ich skład: Milena Kosińska i Karol Koc z IV D, Iza Panasiuk z I C i Kacper Kryński z II C, Gabrysia Paterek z I A i Szymon Zagubień I D, Ula Owczarska z I A oraz Krzysiek Grzyb z  III C.

 

Dziewiątą edycję przeglądu „Nasze pasje” krótko podsumowała dyrektor Bożena Krzyżanowska dziękując wszystkim tegorocznym uczestnikom oraz zachęcając młodzież do poszukiwania własnych pasji. Uczniowie zaangażowani w organizację przeglądu, wykonawcy i prowadzący, otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.