accessible

Światowy Dzień Walki z Depresją

Drogi Nastolatku,

23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją. Wielu z Was wie już co znaczy się z nią mierzyć każdego dnia, część z Was ma wokół siebie osoby chorujące na depresję.

Być może czujesz, że nie masz siły wstać z łóżka. Nie czuję motywacji do nauki, nie widzisz sensu w podejmowaniu działań. Wolisz przebywać sam, może męczy Cię tłum w szkole? Wysypiasz się? Masz apetyt? Nie masz energii się wykąpać? Najlepiej czujesz się we własnym pokoju? Jeśli na te pytania odpowiedziałbyś twierdząco, to zapraszam, przyjdź do mnie i pozwól sobie pomóc. Nie jesteś sam, są ludzie, którzy chcą Ci pomóc. Zaopiekować się Twoimi emocjami i troskami. Pozwól sobie pomóc, ale najpierw daj się znaleźć. Czekam w sali nr 28, gdzie nie ma ocen, a jest akceptacja i dobre słowo.

 

Drogi Nastolatku, a może znasz kogoś kto cierpi na depresje? Wspieraj go i akceptuj go takim jakim jest. Nie mów, że będzie dobrze, myśl pozytywnie, Twoje problemy to problemy… mogłabym tak długo. W zamian za to powiedz:Jestem przy Tobie, widzę, że Ci ciężko, co mogę dla Ciebie zrobić? Nie masz się czego wstydzić, to nie Twoja wina lub możesz na mnie liczyć.

Na depresję może zachorować każdy. Jak każda inna choroba nie omija pięknych, sławnych i bogatych. W mediach często słyszymy o tym, że ktoś sławny choruje na depresję, albo już nie ma go wśród nas. Znacie Robina Williamsa? Albo Marcina Bosaka? Angelina Jolie, Adele, Beyonce, Lady GaGa, Jim Carrey… i znowu można by tak długo wymieniać.

Widzisz już, że jest więcej osób chorujących na depresję. Walcz o siebie i szukaj pomocy. Jesteś ważny i masz swoje miejsce w świecie, jedyne niepowtarzalne, przeznaczone tylko dla Ciebie.