accessible

"Zaczytana szkoła" - prezentacja klasy II C


Kolejna edycja całorocznej akcji „Zaczytana szkoła”, organizowanej w ramach projektu realizowanego przez naszą szkolną bibliotekę, za nami. Tym razem o swoich preferencjach czytelniczych opowiadali uczniowie klasy IIC wraz z wychowawcą, tym samym promując księgozbiór dostępny w bibliotece. Do prezentacji klasa IIc wybrała książkę autorstwa Jarosława Kaczmarka pt.: „Gole wszechczasów”. Publikacja opisuje niepowtarzalne emocje, jakie towarzyszyły ważnym meczom w historii polskiego i światowego futbolu. Uczniowie przeczytali i mini scenkami zilustrowali fragment opisujący wyczyn Roberta Lewandowskiego, jakim było strzelenie 5 goli w wciągu 9 minut trwania meczu. Klasowi lektorzy – Igor Łukjaniuk i Paweł Łuba świetnie oddali sportowe emocje, a bohaterowie czytanego fragmentu (Miłosz Kowalczuk jako Robert Lewandowski, Paweł Jaszczołt jako Anna Lewandowska i Kacper Kryński w roli bramkarza Dantego) zadbali o to, by fragmentu można było nie tylko posłuchać, ale również go obejrzeć.

 


Wychowawczyni klasy, Ewa M. Iwaniak, zachęcała natomiast do przeczytania książki norweskiej dziennikarki Linn Skaber pt.: „Młodość. Wyznania nastolatków”. Książka ta to porażająco szczery obraz okresu dorastania, który powstał w wyniku rozmów przeprowadzonych przez autorkę z norweskimi nastolatkami. Dlatego warto, by sięgnęła po nią nie tylko młodzież, ale również dorośli. Dodatkowym walorem tej publikacji jest jej niezwykle estetyczne wydanie. Poszczególne opowiadania zostały opatrzone kolorowymi ilustracjami, które podczas lektury książki zapewniają również ucztę zmysłowi wzroku.
Już w marcu pałeczkę w sztafecie „Zaczytana szkoła” przejmują klasy pierwsze i to one będą prezentowały swoje wybory czytelnicze.