accessible

Dzień Otwarty 2023

Choć wiosna powitała nas nieco pochmurną aurą, to 21 marca o żadnym zachmurzeniu mowy być nie mogło w naszej szkole. Tego dnia bowiem po raz kolejny szeroko otworzyliśmy swoje drzwi przed uczniami klas ósmych podczas Dnia Otwartego. Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasze zaproszenie i przybyło na spotkanie w Zespole Szkół w Siemiatyczach wraz ze swoimi opiekunami. Część ogólna, podczas której uczniowie klasy IIC w skrócie przedstawili ofertę edukacyjną naszej szkoły oraz w nieco humorystyczny sposób zilustrowali profile poszczególnych klas, była również dobrą okazją do tego, by wręczyć nagrody zwycięzcom VI Powiatowego Konkursu Nauk Przyrodniczych. Ich fundatorami byli: Starosta Powiatu Siemiatyckiego Marek Bobel, Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz, dyrekcja szkoły oraz Stowarzyszenie „Tygiel Doliny Bugu”. Nagrody laureatom konkursu wręczyli Wicestarosta Powiatu Siemiatyckiego Sylwester Zgierun oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Siemiatyczach Bożena Krzyżanowska. Po części ogólnej ósmoklasiści pod przewodnictwem naszych licealistów udali się na spacer po szkole, podczas którego mogli zajrzeć do pracowni, wziąć udział w mini lekcjach, prezentacjach, doświadczeniach, konkursach oraz odwiedzić stoiska profilowe klas liceum, szkoły branżowej i firm, z którymi współpracujemy („Pronar” i „Kresowiak”), a wszystko po to, by z bliska zobaczyć jak funkcjonuje nasza szkoła na co dzień i jak wymierne korzyści przynosi edukacja w niej. W jivie i walcu pięknie zaprezentowali się nasi licealiści na co dzień tańczący w Zespole Pieśni i Tańca „Małe Pdlasie”, którzy do występu przygotowywali się pod okiem instruktora Kamila Leszczyńskiego.

Czas podejmowania decyzji dotyczącej wyboru szkoły średniej nieubłaganie się zbliża, dlatego mamy nadzieję, że tym spotkaniem rozwialiśmy wątpliwości wielu ósmoklasistów, z których dużą częścią spotkamy się już we wrześniu na korytarzach naszej szkoły. Do zobaczenia!