Dzień Umiejętności Zawodowych – Targi Szkół

1

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siemiatyczach, przy współpracy z Białostocką Fundacją Kształcenia Kadr oraz Starostwem Powiatowym w Siemiatyczach zorganizowała Dzień Umiejętności Zawodowych – Targi Szkół. Głównym założeniem tej inicjatywy była promocja szkolnictwa zawodowego, a jej odbiorcami byli przede wszystkim uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu siemiatyckiego, którzy lada moment będą podejmowali decyzję dotyczącą profilu swojej dalszej edukacji. Ponieważ częścią naszej placówki jest też Branżowa Szkoła I stopnia, dlatego i nas nie mogło zabraknąć podczas tego wydarzenia. Na stoisku zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną nie tylko szkoły branżowej, ale również liceum ogólnokształcącego.

3

Można było u nas przejechać się „pociągiem do zawodu”, skorzystać z usług magika, w konkursach sprawdzić swoją wiedzę z zakresu szkolnictwa zawodowego, a także wniknąć w meandry kształcenia ogólnego, zapoznając się z profilami poszczególnych klas liceum. Przy naszym stoisku można było zacząć planować swoją przyszłość w roli dziennikarza (sprawdzając się w językowych łamańcach), gemmologa (miłośnika kamieni szlachetnych), fizyka (eksperymentującego z prądem) czy biologa, który pokaże płytki krwi i zainteresuje życiem dżdżownicy. Cieszymy się, że tak wielu ósmoklasistów odwiedziło stoisko Zespołu Szkół w Siemiatyczach i korzystało z atrakcji, które przygotowaliśmy. Było twórczo, inspirująco i kreatywnie, bo taka właśnie jest nasza szkoła.