accessible

Piąty Marsz Biało - Czerwony

Już po raz piąty, 27 kwietnia, na ulicy Pałacowej w Siemiatyczach odbył się Siemiatycki Marsz Biało-Czerwony, zorganizowany przez naszą szkołę. To wydarzenie związane jest z obchodami Święta Flagi oraz rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a jego celem jest propagowanie patriotyzmu oraz symboli narodowych. Inicjatywa ta narodziła się w 2016 roku, kiedy to siemiatyckie LO realizowało projekt pn. „W barwach biało-czerwonych”. Idea marszu spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz mieszkańców Siemiatycz i od tamtej pory stała się stałym punktem w kalendarzu wydarzeń naszej szkoły. W tym roku zaszczycił nas swoją obecnością Wiceminister Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski.


Wsród innych ważnych gości można wymienić m.in. , Wicestarostę Powiatu Siemiatyckiego Sylwestera Zgieruna, Zastępcę Burmistrza Siemiatycz Henryka Czmuta, oraz przedstawicieli szkół i przedszkoli, Straży Pożarnej, Policji, Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej, Nadleśnictwa Nurzec. Na czele marszu szli uczniowie naszej szkoły niosąc ogromną biało-czerwoną flagę, następnie orkiestra dęta OSP w Siemiatyczach, pozostali uczniowie, członkowie ZPiT „Małe Podlasie” w strojach galowych, oficjalni goście a za nimi wszyscy uczestnicy marszu trzymając biało-czerwone flagi i chorągiewki.