„Zaczytana szkoła”- prezentacja klasy I C

25 maja 2023 roku swoje propozycje lekturowe w ramach akcji „Zaczytana szkoła” przedstawiła klasa I C. Młodzież polecała książkę Winstona Grooma „Forrest Gump”. Prezentację rozpoczął cytat: „Życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiadomo co Ci się trafi.”

Wychowawczyni klasy I C, pani Monika Basista, proponowała dwie powieści historyczne Elżbiety Cherezińskiej opowiadające o kobiecie niezwykłej. „Harda” i „Królowa” opisują losy Świętosławy, siostry Bolesława Chrobrego.

Jeśli chcecie wzruszyć się, pośmiać i zastanowić nad życiem- sięgnijcie po książkę „Forrest Gump” Winstona Grooma! Jeśli chcecie inaczej spojrzeć na historię średniowiecznej Polski i Europy, poznać rolę, jaką odegrała w niej pewna niezwykła kobieta- przeczytajcie powieści Elżbiety Cherezińskiej! Więcej – strona biblioteki