accessible

Wizyta Młodzieży Liceum w ZOL w Bacikach w Dzień Dziecka

Dzień Dziecka jest szczególnym świętem, które wypełnia serca wszystkich najmłodszych swoją magią. W tym roku grupa młodzieży z liceum postanowiła uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym dla niektórych dzieci. Wraz z panią Iwoną Hapanowicz-Charko i panią Anną Bobel wyruszyli do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bacikach, aby spędzić czas z podopiecznymi ośrodka.


Wszystko zaczęło się od inicjatywy młodzieży z klas 2A i 1B, które postanowiły przygotować coś wyjątkowego dla dzieci w Zakładzie. Przez kilka ostatnich tygodni pracowali z niezwykłym zaangażowaniem, przygotowując ciasta i wykonując piękne kartki z życzeniami. Chcieli, aby każde dziecko poczuło się ważne i docenione w ten wyjątkowy dzień.
Cała grupa, wspierana przez panią Krystynę Kiendyś, która zawsze jest gotowa wesprzeć szkolne inicjatywy, spotkała się wcześnie rano w liceum, aby zorganizować wszystkie przygotowane prezenty. Zapełniliśmy samochody zapakowane po brzegi słodkościami, ciastami i kartkami, a następnie wyruszyliśmy w drogę do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci i młodzieży.


Po przybyciu do ośrodka zostaliśmy serdecznie powitani przez panią dyrektor, która opowiedziała nam o codziennych wyzwaniach, przed jakimi staje placówka oraz o tym, jak wiele radości i miłości wprowadzamy do życia tych dzieci. Byliśmy pełni podziwu dla jej oddania i determinacji w tworzeniu bezpiecznego miejsca dla podopiecznych.
Następnie rozpoczęła się nasza magiczna przygoda. Młodzież z klasy 2A przebrała się za postacie z ukochanych bajek dziecięcych. Pojawiły się tam trzy wróżki, księżniczka i wiele innych postaci, które od razu przykuły uwagę dzieci. Ich oczy świeciły radością i zaciekawieniem, gdy dostrzegły swoich ulubionych bohaterów stojących przed nimi. Nasza młodzież natychmiast zaczęła bawić się z podopiecznymi ośrodka, tańcząc, śpiewając i wymieniając się uśmiechami.
Ten dzień Dziecka był naprawdę niesamowity, pełen uśmiechów i radości.