accessible

Szkolny Dzień Sportu

 

1 czerwca br. w Szkolnym Dniu Sportu cała społeczność szkolna wzięła udział w różnych aktywnościach sportowych. Nauczyciele wychowania fizycznego odpowiedzialni byli za organizację tego wydarzenia. Uczniowie, wraz ze swoimi wychowawcami, entuzjastycznie przystąpili do wykonywania kolejnych zadań sportowych, ponieważ w każdym z nich drzemie nutka rywalizacji. Zawody obejmowały m.in. rzuty ziemniakiem, rzuty beretem, jazdę na hulajnodze, przenoszenie wody w garści, spacer z wychowawcą (związane nogi) oraz konkurencje siłowe, takie jak bieg z trzydziestokilogramowym obciążeniem. Wszystko odbywało się oczywiście pod presją czasu.

 

Po zakończeniu zawodów, punkty zostały zliczone, a na podium stanęły następujące klasy: klasa IIA zajęła trzecie miejsce, klasa IIIC drugie miejsce, a klasa IIC zdobyła pierwsze miejsce. Gratulacje dla zwycięzców!

 

Warto jednak podkreślić, że prawdziwymi zwycięzcami tego dnia byli wszyscy uczestnicy, którzy aktywnie brali udział w rywalizacji sportowej. Całe społeczeństwo szkolne zasługuje na pochwałę. Aby uczcić tę okazję, zorganizowano piknik z grillowanymi kiełbaskami w pięknej zielonej okolicy szkoły.

Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia, należą się podziękowania: sponsorowi - firmie Rondo, paniom kucharkom za przygotowanie poczęstunku, Dyrekcji Szkoły i nauczycielom za organizację imprezy, a także wszystkim uczniom za udział i dobrą zabawę. Dziś wszyscy mogliśmy na chwilę poczuć się jak dzieci.