accessible

Konkursy geologiczne

V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej OKAWANGO
W dniach 3 – 5. kwietnia 2023 r odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO organizowany przez Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Do finałowych zmagań zakwalifikowało się 51 uczniów z całej Polski. Zawody odbywały się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIIa: Marlena Małyszczuk i Maria Szeweluk. Uczennice musiały wykazać się szeroką wiedzą z zakresu geologii rozwiązując dwa pisemne testy. Uczestniczyły także w warsztatach terenowych oraz grze terenowej na obszarze Gór Świętokrzyskich. Po podsumowaniu wszystkich zmagań Marlena Małyszczuk uzyskała tytuł laureata III stopnia oraz indeks na studia na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Maria Szeweluk zdobyła tytuł finalisty, który ułatwia dostanie się na studia geologiczne UW. Opiekunem uczennic jest p. Elżbieta Sielicka.

 

XXIV edycja Konkursu geologiczno-środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem: Geologiczna różnorodność Ziemi.
2 czerwca 2023 r. w Muzeum Geologicznym w Warszawie odbył się półfinał konkursu organizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy i Państwowy Instytut Geologiczny. W okręgu obejmującym trzy województwa: mazowieckie, podlaskie, lubelskie na konkurs na poziomie szkół ponadpodstawowych zostało nadesłanych 80 prac pisemnych. Do etapu półfinałowego zakwalifikowano autorów sześciu najlepszych prac. Wśród nich znalazła się Marlena Małyszczuk – uczennicy klasy 3a autorka pracy pod tytułem: „ Gmina Siemiatycze – miejsce, które skrywa niesamowitą historię plejstocenu”. Etap półfinałowy polegał na rozwiązaniu testu konkursowego z zakresu wiedzy geologicznej. Marlena zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy naszej pasjonatce geologii!