accessible

Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

Uroczyste obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w naszym liceum rozpoczęliśmy już w piątek, 10 listopada akadamią przygotowaną przez klasę II A wraz z wychowawczynią Barbarą Łubą.

 

 

 

Mogliśmy posłuchać pięknych wierszy i pieśni patriotycznych. Mazura zatańczyli tancerze ZPiT „Małe Podlasie". Niespodziewanym akcentem był występ pani Ewy Magdaleny Iwaniak, która ze wsparciem chóru, przepięknie zaśpiewała utwór „Niepodległa niepokorna". Niezwykle ważnym momentem obchodów Święta Odzyskania Niepodległości było również złożenie w Dniu Odzyskania Niepodległości 11 listopada, przez reprezentantów naszej szkoły wiązanki kwiatów przy Obelisku Niepodległości, usytuowanym na ul. Legionów Piłsudskiego w Siemiatyczach. To symboliczne gesty stanowiły wyraz głębokiej wdzięczności za ofiary, jakie ponieśli nasi przodkowie w heroicznym boju o niepodległość Ojczyzny. Niech te uroczystości staną się dla nas inspiracją do pielęgnowania wartości patriotycznych i budowania wspólnoty opartej na szacunku dla dziedzictwa narodowego.