accessible

Warszawa: Zagadki, Teatr i Historia

W dniu 7 marca 2024 roku uczniowie klasy IA i ID wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Trasa obejmowała wizytę w Domu Zagadek, spektakl w Teatrze Kamienica pt. “Wszechmocni w sieci” oraz zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

Dom Zagadek to miejsce, gdzie tajemnice i łamigłówki czekają na rozwiązanie a wyobraźnia i logiczne myślenie prowadzą do sukcesu. Nasza grupa miała okazję przejść przez różnorodne pokoje z zagadkami. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas kreatywnie, rozrywkowo i jednocześnie rozwijająco.

 

Spektakl “Wszechmocni w sieci”  w Teatrze Kamienica, zrealizowany z myślą o młodzieży. Sztuka porusza bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje konsekwencje, o których powinno się mówić głośno. Twórcy proponują emocjonalną i prowokującą rozmowę o relacjach, akceptacji siebie oraz brutalności w świecie Internetu.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, bardzo nowoczesne i interaktywne. Zwiedzając życie znane z kronik, gazet i ulic żydowskich dzielnic, odkrywamy fascynujący świat kultury i tradycji.