Narodowe Czytanie 2024

XIII edycja Narodowego Czytania odbyła się w sobotę, 7 września, a jej bohaterem był dramat romantyczny Juliusza Słowackiego pt. „Kordian”. Naszą szkolną odsłonę tego wydarzenia zorganizowali uczniowie klasy IVC oraz IIIA pod opieką pani Ewy M. Iwaniak.

Fragmenty obrazujące proces dojrzewania głównego bohatera czytali: Paweł Łuba i Gabriel Sawczuk (w roli tytułowego Kordiana), Sylwia Kalinowska (jako Wioletta), Igor Łukjaniuk w roli Grzegorza, zaś Aleksandra Dekarz i Piotr Kłopotowski doskonale sprawdzili się w roli prowadzących całe wydarzenie. W przerwach pomiędzy lekturą kolejnych fragmentów przeprowadzono quiz sprawdzający wiedzę o dramacie, w którym za poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali pamiątkowe zakładki do książki.
Za wspólną lekturę dziękujemy i już dziś zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu 2025.