Wycieczka na Warmię i Mazury

41-osobowa grupa uczniów z klas trzecich oraz czwartych rok szkolny 2024/2025 rozpoczęła z przytupem, wyjeżdżając na czterodniową wycieczkę na Warmię i Mazury. Młodzież zwiedziła wiele pięknych zakątków tego regionu, takich jak: stare miasto wraz Zamkiem Kapituły Warmińskiej w Olsztynie, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz same pola, na których rozegrała się jedna z największych bitew w historii średniowiecznej Europy, Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, słynący z objawień Gietrzwałd, Świętą Lipkę, "Wilczy Szaniec", czyli byłą kwaterę wojenną Adolfa Hitlera w Gierłoży, a także Mikołajki z obowiązkowym rejsem po mazurskich jeziorach.

I choć młodzież znajdowała się poza murami szkoły, to jednak odebrała w tym czasie porządną dawkę wiedzy z takich dziedzin jak historia, sztuka, geografia czy etnologia. Opiekę nad uczniami i uczennicami sprawowały: Alicja Smoktunowicz, Barbara Łuba i Ewa M. Iwaniak.