Mistrzostwa Województwa Podlaskiego LZS w lekkiej atletyce

Uczniowie naszej szkoły zajęli 3 miejsce 🏆 w rywalizacji szkół, dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce MEMORIAŁ IM. ZDZISŁAWA SAWICKIEGO Czartajew 17.09.2024
23 osobowa grupa młodzieży z LO KEN rywalizowała w konkurencjach lekkoatletycznych z innymi szkołami województwa podlaskiego m.in. ZST w Czartajewie, ZSR w Ostrożanach, ZSR w Sokółce, ZSOIZ w Ciechanowcu, Technikum Leśne w Białowieży. Honorowym patronem otwarcia zawodów był starosta powiatu siemiatyckiego Mariusz Piotr Cieślik.

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki:

🏃‍♂️‍➡️1 miejsce w biegu chłopców na 400m zajął Miłosz Kowalczuk z klasy IVC z wynikiem 53.47s,
🏃‍♀️‍➡️1 miejsce w biegu dziewcząt na 400m zajęła Gabriela Kapela z klasy IIC z wynikiem 75.88s,
🏃‍♀️‍➡️1 miejsce w biegu dziewcząt na 100m zajęła Agata Łubko z klasy IIIB z wynikiem 13.22s,
🏃‍♀️‍➡️1 miejsce w skoku w dal dziewcząt zajęła Agata Łubko z wynikiem 4.46,
🏃‍♂️‍➡️1 miejsce w biegu chłopców na 1000 m zajął Michał Sywno z klasy IIB z wynikiem 3m 05.98s,
🏃‍♀️‍➡️1 miejsce w rzucie oszczepem dziewcząt zajęła Maja Markiewicz z klasy IIA z wynikiem 24.39m,
⏩2 miejsce w skoku w dal chłopców zajął Szymon Gontarz z klasy IIC z wynikiem 5.52m,
⏩3 miejsce w skoku w dal dziewcząt zajęła Aleksandra Dekarz z klasy IIID z wynikiem 4.07m,
🏃‍♂️‍➡️3 miejsce w biegu na 100m zajął Szymon Gontarz z klasy IIc z wynikiem 11.76s. 🏃‍♀️‍➡️Reprezentantki LO KEN: Gabriela Kapela, Aleksandra Dekarz, Marcelina Kowalska oraz Agata Łubko zajęły również 2 miejsce w sztafecie dziewcząt 4×100m.
Drużyna dziewcząt: Gabriela Kapela, Agata Łubko, Julia Michalska, Aleksandra Dekarz, Marcelina Kowalska, Maja Markiewicz, Sylwia Kalinowska.
Drużyna chłopców: Dawid Borysiuk, Maciej Czapko, Antoni Łopaciuk, Miłosz Kowalczuk, Sebastian Mroczkowski, Maciej Dawidziuk, Oliwier Czarkowski, Szymon Gontarz, Michał Sywno, Kacper Kryński, Paweł Łuba.
🏆W podsumowaniu wyników rywalizacji szkół, chłopców i dziewcząt w mistrzostwach województwa podlaskiego nasza szkoła zajęła zaszczytne 3 miejsce zdobywając puchar.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom👏
Trener dziewcząt - Iwona Hapanowicz-Charko. Trener chłopców - Cezary Kudelski.