Próbna ewakuacja w naszym liceum

W poniedziałek, 23 września 2024 r., o godzinie 10:05 w naszym liceum odbyła się zaplanowana próbna ewakuacja, której celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz sprawdzenie gotowości do działania w sytuacjach awaryjnych. W ćwiczeniu uczestniczyła jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Siemiatycz, a cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

Wszystkie osoby znajdujące się w budynku – uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły – opuściły sale w ciągu zaledwie 2 minut i 30 sekund. Cała społeczność szkolna wykazała się doskonałą organizacją, spokojem oraz znajomością procedur bezpieczeństwa, co przyczyniło się do sprawnego przeprowadzenia ewakuacji.

Scenariusz próbnej ewakuacji został zrealizowany zgodnie z ustalonym planem. Po zakończeniu ćwiczeń wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich obowiązków. Wydarzenia tego typu są niezwykle istotne, gdyż pozwalają nie tylko na przetestowanie procedur, ale także na doskonalenie współpracy z lokalnymi służbami ratowniczymi. Regularne ewakuacje uczą nas, jak zachować spokój w sytuacjach zagrożenia i przygotowują na ewentualne, realne zagrożenia.

Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej z Siemiatycz za pomoc w organizacji  ewakuacji oraz wszystkim uczestnikom za wzorową postawę!