XXII EDYCJA KONKURSU WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

9 października 2024 r. odbyła się XXII edycja Ogólnoszkolnego Konkursu „Komisja Edukacji Narodowej – założenia, przedstawiciele, działalność, osiągnięcia”. Wzięli w niej udział uczniowie klas drugich. Ich występy oceniała komisja, w której skład weszły: pani Bożena Krzyżanowskadyrektor szkoły, pani Jolanta Grzymkowska – nauczyciel bibliotekarz oraz Aleksandra Gilarprzedstawicielka społeczności uczniowskiej.

Uczniowie zmagali się w 3 konkurencjach. Dwuosobowe zespoły złożone z przedstawicieli wszystkich klas drugich odpowiadały na pytania dotyczące Komisji Edukacji Narodowej oraz, ze względu na jubileusz osiemdziesięciolecia liceum, historii naszej szkoły. Druga konkurencja polegała na zareklamowaniu szkoły w formie filmu lub prezentacji multimedialnej. Triumfowały w niej klasy IIB i IIC. Trzecie zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką portretu postaci związanej z Komisją Edukacji Narodowej. Oceniano również sposób prezentowania i komentarz do portretu. Zachwycone jury za tę konkurencję nagrodziło maksymalną liczbą punktów wszystkie klasy. Największą liczbę punktów po trzech konkurencjach uzyskała klasa IIB i to ona za zwycięstwo w konkursie otrzymała tort.

Konkurs, jak co roku, przygotowały panie Bożena Czerkas i Monika Basista, a prowadzili Iza Panasiuk i Szymon Kryński z klasy IIIC.