Nowoczesny kompleks sportowy oficjalnie otwarty!

11 października 2024 roku był historycznym dniem dla naszej szkoły! Przy Liceum Ogólnokształcącym w Siemiatyczach otwarto kompleks sportowy na miarę XXI wieku. Dzięki tej inwestycji uczniowie mogą teraz korzystać z nowoczesnych boisk do koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki, tenisa ziemnego, bieżni oraz zewnętrznej siłowni i strefy street workout!
Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 3,3 mln zł. Powiat Siemiatycki pozyskał ponad 2 miliony 852 tys. zł na ten cel z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych oraz ponad 106 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Wkład własny wyniósł natomiast ponad 388 tys. zł.

W uroczystym otwarciu obiektu sportowego oprócz dyrekcji, grona pedagogicznego oraz społeczności szkolnej wzięli udział między innymi: Starosta Mariusz Cieślik, Wicestarosta Łukasz Zubik, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Mariusz Pyzowski, Członek Zarządu Powiatu Radosław Kondraciuk, radni powiatu siemiatyckiego oraz kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu siemiatyckiego. Obecni byli również: Senator RP Anna Bogucka, Ewa Kulikowska – Wicewojewoda Podlaska, Jerzy Leszczyński, Stanisław Derehajło – Radni Sejmiku Województwa Podlaskiego, Burmistrzowie i Wójtowie, przedstawiciele samorządów z terenu Powiatu Siemiatyckiego, Duchowni obu wyznań. Uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu przypieczętowały ten wspaniały moment.