Inauguracja roku szkolnego

2 września o godz. 9:00 przed wejściem do szkoły odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Bożena Krzyżanowska, która serdecznie przywitała uczniów, nauczycieli oraz tegorocznych absolwentów. Szczególnie ciepło powitała wszystkich, którzy w tym roku rozpoczynają naukę w naszej szkole po szkole podstawowej.

Przedstawicielka Rady Rodziców, pani Sidorowicz życzyła uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Po zakończeniu części oficjalnej, zgodnie z wieloletnią tradycją, klasy III liceum przeszły się na cmentarz, aby złożyć wiązanki kwiatów na grobach pomordowanych podczas II wojny światowej. Uczniowie klas I i II udali się do klas na spotkania z wychowawcami. Młodzież klas pierwszych w tym roku szkolnym będzie się uczyła w siedmiu oddziałach liceum ogólnokształcącego:
I A - biologia, chemia, jęz. angielski - wych. mgr Iwona Kuczewska
I B - jęz. polski, historia, jęz. angielski - wych. mgr Małgorzata Mioduszewska - Scaduto
I C - biologia, geografia, jęz. angielski - wych. mgr Elżbieta Sielicka
I D - matematyka, geografia lub fizyka, jęz. angielski - wych. mgr Krzysztof Derehajło
I E - biologia, chemia lub geografia wych. mgr Jolanta Kalinowska
I F - jęz. polski, historia, jęz. angielski - wych. mgr Alina Wolszczuk