accessible

Kolejny turniej siatkarek w I Lidze Licealiady Województwa Podlaskiego

Dnia 12.02.2020 r. rozegrana została III tura rozgrywek szkół ponadgimnazjalnych w ramach I Ligi Licealiady Województwa Podlaskiego. Kolejny turniej został rozegrany w Ciechanowcu.

Naszymi przeciwnikami były zespoły ZSOiP Wysokie Mazowieckie i ZSOiZ Mońki. Pierwszego seta meczu z ZSOiP Wysokie Mazowieckie dziewczęta zaczęły od asa serwisowego Marty Weremijewicz i szybko zdobyły pięć punktów. Do końca seta gra układała się we wszystkich elementach i przy bardzo dobrej skutecznościwygralismy25:12. W drugim secie wydawało się, że będzie podobnie, ale nasze dziewczęta popełniły trochę błędów i przegrywaliśmy na początku 5:0. Po błędzie przeciwniczek serię zagrywek asem serwisowym zaczęła Dominika Szumarska. Odrabialiśmy powoli straty, a rywalki nie odpuszczały. Moment przełomowy przyszedł, gdy zaczęła serwować Natalka Walko. Trudna zagrywka i bardzo dobra gra w polu spowodowała, że z każdą minutą meczu licealistki z Siemiatycz rozkręcały się i wygrały seta25:13, a cały mecz 2:0. Z rospiski turnieju wynikało, że musieliśmy grać mecz po meczu. Druga drużyna z którą graliśmy miała jeden mecz odpoczynku. ZSOiZ Mońki to zeszłoroczny Wicemistrz Województwa, na dodatek przegrały z nami w finale mecz i nie zdobyły przez to Mistrzostwa Województwa. Widać było, że chciały bardzo zrewanżować się za poprzedni sezon i w pierwszym secie pokazywały wszystkie swoje umiejętności. Próbowaliśmy nawiązać walke, ale niestety dziewczętom z Moniek wszystko wychodziło, a siemiatyczanki popełniały błędy. Set zakończył się rezultatem 25:12. Początek drugiego seta zapowiadał, że będzie podobnie jak wcześniej, ale odrobiliśmy stratę i uzyskaliśmy przewagę czterech punktów kończąc seta wynikiem 25;21. Trzeci decydujący set rozgrywany jest do piętnastu punktów i niestety licealistki z Moniek rozkręciły się i dzięki bardzo dobrej zagrywce wygrały 15:7. W następnum turnieju czeka nas starcie z Mistrzem Województwa IV LO Białystok i ZSR Białystok IV drużyną poprzedniego sezonu. Będzie bardzo ciężko, ponieważ w sali IV LO jest nisko sufit, a zawodniczki silnie zagrywają i atakują. Dużo piłek odbieranych trafia w sufit i w ten sposób przeciwnik uzyskuje sporo punktów. Będziemy walczyć, bo nawet jeden wygrany set jak w przypadku meczu z Mońkami daje nam jeden punkt, który może zadecydować o awansie do finałowej czwórki.

Skład drużyny: Marta Weremijewicz, Dominika Szumarska, Gabriela Michalak, Aleksandra Łuba, Natalia Walko, Julia Żebrowska, Oliwia Łukasiuk, Wiktoria Putkowska, Natalia Tomczuk, Beata Przesmycka