accessible

Dla chcącego nic trudnego


Kończący się rok szkolny do najłatwiejszych nie należał, ale jak mówi jedno z powiedzeń – dla chcącego nic trudnego 💪💪💪. Nawet w trudnych warunkach pandemicznych uczniowie naszej szkoły odnosili niemałe sukcesy. Warto przypomnieć, że w tegorocznej XLVII Olimpiadzie Geograficznej wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Łuba (klasa 3c) oraz Natalia Terebun (3b).

W I etapie olimpiady należało napisać pracę na jeden z czterech podanych tematów. Uzyskanie minimum 75% punktów z oceny pracy przez komisję w Białymstoku, gwarantowało zakwalifikowanie się do etapu okręgowego olimpiady. Obie uczennice pomyślnie przebrnęły przez ten etap i w lutym 2021r. rywalizowały w zawodach pisemnych II etapu w Białymstoku. Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej do etapu finałowego zakwalifikowano 123 uczniów z całej Polski, wśród nich Natalię Terebun. Z powodu pandemii zawody nie odbyły się w Gdyni, lecz w siedzibach poszczególnych oddziałów. W Białymstoku Natalia zdobyła Tytuł Finalisty XLVII Olimpiady Geograficznej, który zwalnia ją z pisemnej matury z geografii. Należy podkreślić także sukcesy Aleksandry i Natalii, odniesione w ubiegłym roku szkolnym w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Geologicznej OKAWANGO 2020, organizowanym przez Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Z powodu pandemii zawody centralne przeprowadzono online a etap finałowy odbył się w lipcu 2020 r. Aleksadra uzyskała Tytuł Laureata III stopnia, zaś Natalia – Tytuł Laureata I stopnia, osiągając II miejsce w kraju. Obu uczennicom serdecznie gratulujemy!