Dnia 14.06.2018 r. gościliśmy w naszej szkole Aldonę Ryszczuk z KPP w Siemiatyczach oraz Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Joannę Balejko.

W spotkaniu, które zorganizowała Jolanta Kalinowska, uczestniczyli uczniowie klasy I a, II a, II b oraz II c. Podczas spotkania nasi uczniowie, którzy niebawem formalnie wkroczą w dorosłe życie bądź ukończyli już 18 lat, mogli dowiedzieć się w jakim stopniu wraz z wiekiem zmienia się odpowiedzialność prawna.

Pani Joanna Balejko przestrzegała młodzież przed nierozważnym gospodarowaniem czasem wolnym, zwracając uwagę na niebezpieczeństwo związane z pochopnym, niejednokrotnie eksperymentalnym sięganiem po dopalacze oraz konsekwencjami, które za tym idą. Obie Panie apelowały o rozwagę, zwracając uwagę na to, że jedna, nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na całe życie młodego człowieka.