Promocja zdrowia

Korzystając z okazji odwiedziły nas panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siemiatyczach, aby wspierać nasze działania. W zbliżającym się dniu 01.12.2017r. przypada także Światowy Dzień Walki z AIDS, więc tradycyjnie jak co roku informacje o tym dniu w czasie festynu przekazała nam Joanna Balejko pełnomocnik burmistrza ds. przeciwdziałania uzależnieniom. Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w konkursach, quizach, obejrzeć prezentacje na temat szkodliwości palenia, zmierzyć poziom dwutlenku węgla w płucach, zbadać swój wiek metaboliczny, oraz przejść się w specjalnych alkogoglach pokazujących świat widziany oczyma osoby będącej pod wpływem alkoholu. Na tą imprezę uczniowie klas pierwszych namalowali konkursowe plakaty z oryginalnymi hasłami na temat szkodliwości palenia. Wyróżnione zostały prace klasy I Szkoły Branżowej oraz klasy I A LO. Całość przygotował Wojciech Zieleniewski z pomocą Iwony Kuczewskiej i Iwony Hapanowicz-Charko.