accessible

Dzień Otwarty 2018

Zgodnie z tradycją Dzień Otwarty w naszej szkole odbył się 21 marca. Z ogromną radością przywitaliśmy gimnazjalistów oraz ich opiekunów. Dokonaliśmy również podsumowania trzeciej edycji Powiatowego Konkursu Nauk Przyrodniczych. Nagrody wręczyli  Starosta Powiatu Siemiatyckiego Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz oraz pani dyrektor Bożena Krzyżanowska.

 

 

 

W organizację tego dnia włączyło się bardzo wielu nauczycieli oraz uczniów, wspierając tym samym klasę II C oraz jej wychowawcę-panią Jolantę Kalinowską.Gościliśmy uczniów i nauczycieli z wielu szkół: Gimnazjum Nr 1 oraz Nr 2 w Siemiatyczach, Gminnego Gimnazjum Publicznego w Siemiatyczach, Gimnazjum Gminnego z Grodziska, Publicznego Gimnazjum z Dziadkowic, Nurca Stacji, Milejczyc oraz Gimnazjum z Perlejewa.

 

Nasze spotkanie z gimnazjalistami składało się z dwóch części. Najpierw nasi goście obejrzeli część artystyczną, później udali się na krótki spacer po szkole, aby przekonać się jakim bogatym zapleczem naukowym i sportowym dysponujemy.

Zapoznaliśmy gimnazjalistów z bogatą ofertą edukacyjną, profilami, które będą mogli wybrać oraz zaprezentowaliśmy talenty, które możemy rozwijać w naszej szkole.

Chór szkolny pod przewodnictwem pana Łukasza Kraujutowicza słowami piosenki zachęcał gimnazjalistów do dołączenia do grona uczniów naszej szkoły.

 

Zakochani w tradycji uczniowie zaprezentowali skoczny taniec ludowy zwany oberkiem, a ich wygimnastykowani koledzy  pod kierownictwem pana Wojciecha Zieleniewskiego układ gimnastyczny.

Szkolne Koło Filmowe przygotowało filmy prezentujące zalety Branżowej Szkoły I Stopnia oraz wspomnienia  byłego ucznia klasy o profilu humanistycznym. Uczniowie klas pierwszych i drugich przygotowali  barwne stoiska prezentujące różne profile.

Zaprosiliśmy również do szkoły firmy, w których uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia odbywają praktyki. PSS Społem, piekarnia Sokół, Leśny Zakątek oraz Kresowiak przygotowały degustację swoich produktów.

Szczególną atrakcją była prezentacja umiejętności fryzjerskich uczniów drugiej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej.Podczas spaceru po szkole gimnazjaliści mieli okazję zajrzeć do wielu klas, w których odbywały się prezentacje przedmiotowe.